Kultūra
Kultūrpolitika

VIDEO: Lūznavas muižā neparastā uzvedumā skanēs senā mūzika0

Publicitātes foto

Lūznavas muiža 14. septembrī aicina uz Eiropas Kultūras mantojuma dienu, piedāvājot izzinošu ekskursiju, senās mūzikas uzvedumu un vairākas izstādes, LA.lv uzzināja muižā.

Eiropas Kultūras mantojuma dienu programma Lūznavas muižā sāksies plkst. 16 ar izzinošu ekskursiju, pievēršot uzmanību Lūznavas muižas restaurācijai.

Turpinājumā, plkst. 18, interesenti aicināti uz satikšanos ar izstādes “Latgale. Līvāni. Stikls+”” radošo komandu.

Izstādē, kas vēl tikai līdz 15. septembrim skatāma Lūznavas muižā, redzami Ingas Salmiņas stikla kausējumi, kas tapuši stikla kausēšanas darbnīcā “Stikls no Līvāniem”, Jāņa Ziemeļa kokgriezumi, Inetas Dzirkales keramika un Jāņa Vaidera metāls.

Plkst. 19 muižā tiks izrādīts Lietuvā radītais senās mūzikas uzvedums “Svētā Ģenēzija trupas ceļojums pa Eiropu”. Muzikālajā uzvedumā apvienotas mūzikas, dejas, dziesmas un aktiermākslas, savijot skatuves žanrus, kas sakņojas baroka laikā un ārpus tā.

Uzvedumā savijas itāļu Commedia dell Arte krāšņums, Francijas karaliskās savrupnama greznums, jautro angļu burātāju dzīve un spāņu kaislības.

Tāpat no 13. septembra līdz 10. oktobrim sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā muižā apskatāma kultūras mantojuma tēmai veltīta plakātu izstāde “Rītdienas mantojums”. Tajā redzami 14 Eiropas mākslinieku plakāti, kas pievērš uzmanību kultūras mantojuma pēctecībai, daloties radošajās pārdomās, kāds tas varētu izskatīties pēc simt gadiem.

Visi Eiropas Kultūras mantojuma dienas notikumi Lūznavas muižā 14. septembrī ir bez ieejas maksas. Izrādes “Svētā Ģenēzija trupas ceļojums pa Eiropu” apmeklēšanai lūgums pirms tam rezervēt vietas, rakstot muiza@luznava.lv vai zvanot +371 63161616.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Tikai 18% Latvijas iedzīvotāju atšķir legālus mūzikas iegūšanas veidus no nelegālajiem
23 stundas
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO: Zigmars Liepiņš uzskata – opera Eiropas kartē ir ļoti labā situācijā, bet papildfinansējums būs nepieciešams vienmēr
23 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Ņemt un aizbraukt uz Akapulko. Saruna ar Edmundu Freibergu
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Liela zivs mazā dīķī! Saruna ar Latvijas restorānu karali Mārtiņu Rītiņu
Intervija 49 minūtes
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Sicīlijas gepards un Latvija. Sāk demonstrēt Tomazi di Lampedūzas un Stāmerienas baroneses fon Volfas mīlas stāstu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Pēcpusdienā gaiss iesils līdz +17 grādiem, dažviet līs
14 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Bērnu pusdienas Rēzeknē par pusotru miljonu eiro
5 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Asociācija: Kas īsti notiek ar e-cigaretēm? Šokējošie meli no ASV un patiesība par situāciju Latvijā
1 stunda