Kultūra
Māksla

VIDEO. Mākslas darbs skeiteriem? Kādēļ gan ne?!0


Māksliniekam Kārlim Bogustovam stikla rampa ir daļa no maģistra darba.
Māksliniekam Kārlim Bogustovam stikla rampa ir daļa no maģistra darba.
Ekrānuzņēmums no TVplay.lv

Stikla mākslinieks Kārlis Bogustovs cenšas apvienot it kā neapvienojamo – mākslas objektu, pa kuru varēs braukāt skeiteri, vēsta raidījums “900 sekundes”.

Rampas virspuse tiks izgatavota no stikla. Tehniskie aprēķini liecina, ka stikla, metāla un akmens konkstrukcija izturēs skeiteru trikus, turklāt skulptūrai būs papildus māksliniecisks efekts – izskatīsies, ka skeiteri, gluži kā sērfotāji, vizinās uz okeāna viļņiem.

Kārlis Bogustovs atgādina, ka skeitbords cēlies no sērfa: “Sērferi braukāja pa caurspīdīgajiem, skaistajiem viļņiem, bet pilsētā viss palika ciets, urbāns, līdzens, un tieši ar stiklu ir laba iespēja ievest vieglumu, gaisīgumu, kas bija sērferiem.”

Kārlis iecerējis trīs objektus – akmens un stikla soliņu, kas būs piemērots skeitošanai tikpat labi kā sēdēšanai, atšķirībā no koka soliņiem, kurus skeitošana bojā. Turpat netālu iecerēta slīpa virsma, bet trešais objekts būs rampa, kura augšējā – stikla – daļa ir jau gatava.

Mākslinieks iecerējis darbus, domājos par laukumu pie Nacionālā mākslas muzeja, taču tas, kur darbi atradīsies, atkarīgs no Rīgas domes. Šie darbi iecerēti, lai ne tikai labi izskatītos, bet arī lai parādītu, ka pilsēta piemērota visiem tās iedzīvotājiem.

Skeiterim un māksliniekam Kārlim Bogustovam šis maģistra darbs, uz ko viņu iedvesmojis pasaulē pazīstamais latviešu skeiteris Madars Apse.

LA.lv