Spānijas grands “Barcelona” trešdien UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla atbildes mačā savās mājās ar rezultātu 3:0 (2:0) pārspēja Anglijas premjerlīgas klubu Londonas “Chelsea”, divu spēļu summā gūstot virsroku ar 4:1.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā iekļuva Spānijas klubi “Barcelona”, Madrides “Real” un “Sevilla”, Anglijas vienības “Liverpool” un Mančestras “City”, Itālijas komandas Turīnas “Juventus” un “AS Roma”, kā arī Vācijas grands Minhenes “Bayern”.

Astotdaļfināla noslēdzošajā mačā divreiz bumbu “Chelsea” cietoksnī ieraidīja Lionels Mesi, kurš sasniedza 100 vārtu robežu UEFA Čempionu līgā.

Barselonas komandas zvaigzne Mesi jau spēles otrajā minūtē atvēra šīs spēles gūto vārtu kontu. Ātrā uzbrukumā Mesi nonāca tuvu pretinieku vārtiem un no asa leņķa bumbu raidīja vārtu tīklā, panākot 1:0. Tie bija Argentīnas izlases spēlētāja 99.vārti Čempionu līgā.

Pēc zaudētajiem vārtiem “Chelsea” centās atbildēt ar bīstamām epizodēm, taču tās neizdevās pārvērst vārtu guvumos. Tā vietā “Chelsea” sastāvā kļūdu laukuma centra zonā pieļāva Fransesks Favregass, kuram bumbu atņēma Mesi. Argentīnietis uzreiz aizskrēja pretuzbrukumā pa kreiso flangu un padeva piespēli Usmanam Dembelē, kurš spēcīgi ietrieca bumbu tālajā stūrī un panāca 2:0.

Kādā no epizodēm bīstamu brīvsitienu izpildīja Markoss Alonso, taču viņš bumbu sita pret vārtu stabu un rezultāta starpību nesamazināja līdz minimumam. Pirmajā puslaikā rezultāts vairs nemainījās, bet otrajā vēl vienus vārtus guva Mesi. Argentīnietis nokļuva līdzīgā situācijā kā savā pirmajā vārtu guvumā un no asa leņķa raidīja bumbu tīklā, sitot beļģu vārtsargam Tibo Kurtuā to starp kājām – 3:0.

Spēles pamatlaika pēdējā minūtē pa “Barcelona” vārtu pārliktni trāpīja Antonio Rīdigers, taču “Chelsea” aizsargam neizdevās izmainīt mača rezultātu, mājiniekiem izcīnot pārliecinošu uzvaru un iesoļojot ceturtdaļfinālā.

“Barcelona” un Londonas “Chelsea” pirmajā savstarpējā mačā “Stamford Bridge” stadionā cīnījās neizšķirti 1:1. Šajā spēlē rezultātu atklāja brazīlietis Viljans, bet Barselonas komandas rindās vienīgos vārtus guva Lionels Mesi. Atbildes spēlē priekšrocība bija “Barcelona”, kas viesu laukumā bija guvusi vienus vārtus.

Mājinieku vienības rindās mačam netika pieteikts ziemas pāreju periodā iegūtais Felipe Kutinju, kurš Čempionu līgā nedrīkst piedalīties, jo šosezon šajā turnīrā spēlējis jau “Liverpool” sastāvā. Savukārt Londonas klubam nācās iztikt bez universālā centra aizsarga Davida Luisa, kā arī uzbrūkošā pussarga Rosa Bārklija, kuriem ir savainojumi.

“Barcelona” UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu sasniedza 11.gadu pēc kārtas, turpinot uzlabot turnīra rekordu. Kā zināms, pērn tai astotdaļfināls bija ļoti grūts, jo pirmajā mačā ar 0:4 tika zaudēts Parīzes “Saint-Germain” komandai, atbildes mačā sensacionāli atspēlējoties ar 6:1. Tikmēr “Chelsea” tālāk par astotdaļfinālu tikusi vien reizi pēdējos piecos gados un iepriekšējās divas reizes šajā fāzē piekāpusies Parīzes “Saint-Germain” komandai, kas šosezon netika tālāk par astotdaļfinālu.