Dabā
Laika ziņas

VIDEO. Meteorologs Toms Bricis: Oktobris ir reāli sadomājies, ka ir augusts!0

Ekrānuzņēmums no “LSM.lv” video soctīklā Facebook.

Šajās brīvdienās “oktobris būs reāli sadomājies, ka ir augusts”, tā netipiski silto laiku oktobrī šodien komentē meteorologs Toms Bricis medija “LSM.lv” profilā soctīklā “Facebook”.

Bricis atgādina, ka reizēm mēneši “sapinas matemātikā”, tā, piemēram, pērn maijs uzvedās kā marts – sniga, bija sals un pat sniega kārta. Savukārt šogad maijs ar “lielu pārliecību izlikās, ka ir jūlijs. Un tagad oktobris izdomājis mazliet paniekoties!” norāda Bricis. Kurzemē šonedēļ iesila tuvu +20 grādiem!

Prognoze šīm brīvdienām rāda, ka mazliet pastiprināsies vējš. Līdz ar to tas izklīdinās mākoņus un “saule tiks visiem Latvijā”. Šis tad būs ideāls laiks Zelta rudenim, uzsver meteorologs.

Bricis skaidro arī to, kāpēc viņš laiku oktobrī salīdzina ar augustu, proti, tas redzams temperatūru dinamikā.

Saistītie raksti

“Ja augusta pēdējās 10 dienās vidējā diennakts temperatūra normāli ir ap +15 grādiem, tad oktobra vidū – no 10. līdz 20. oktobrim – vidējā temperatūra ir 6,8 grādi. Noapaļosim līdz +7 grādiem! Un, lūk, jau vakar Kurzemē vidējā diennakts temperatūra Kurzemē bija jau +13, +14 grādi. Bet šajās brīvdienās tā vietām sasniegts +15, +16 grādus! Un, ja šis nav augusts, tad es nezinu, kas šis ir?!” iesaucas Bricis.

Arī nākošnedēļ gaidāms saulains, silts laiks. Iespējams, nedēļas otrā pusē varētu kaut kur arī uzlīt. “Bet tā ir niecīga iespejamība,” skaidro meteorologs.

Plāšak pievienotajā video.

LA.lv