Sports
Futbols

VIDEO: Mutko traģikomiska angļu valoda, Putins dāvina vārdnīcu3

Foto: Sputnik/LETA

Pasaules kauss futbolā Krievijā sāksies jau ceturtdien. Iegūstot tiesības to rīkot un organizēšanas procesā bijusi virkne skandālu, bet kaimiņzemē par folkloru kļuvusi vicepremjera un kādreizējā sporta ministra Vitālija Mutko angļu valodas prasme.

Mutko izblamējās 2010. gadā, kad kāpa FIFA tribīnē, aicinot atbalstīt Krievijas kandidatūru Pasaules kausa rīkošanai. Viņš pat no lapiņas runu nolasa ļoti vājā līmenī un vēlāk dzimšanas dienā kā dāvanu no Vladimira Putina saņēma angļu – krievu valodas vārdnīcu.

Pirms trīs gadiem Vitālijs Mutko uz ārvalstu žurnālistu jautājumiem centās atbildēt angļu valodā, taču iznākums ir tāds, ka jāsmejas kā kutinātiem (jautrākā daļa ir sākot ar 55. sekundi).

Mutko ir Krievijas futbola savienības prezidents, bet Starptautiskā olimpiskā komiteja viņu diskvalificējusi uz mūžu par valsts dopinga sistēmas organizēšanu. Viņš bija Krievijas sporta ministrs no 2008. līdz 2016. gadam. Jāpiebilst, ka Mutko agrāk bija arī FIFA Izpildkomitejas loceklis – tā pieņēma lēmumu par Pasaules kausa rīkošanu 2018. gadā Krievijā, bet 2022. gadā – Katarā, bet vēlāk sākās plaši korupcijas skandāli un aresti, kas met ēnu arī uz to, kādā veidā balsojumā uzvarēja Krievija. Oficiāli gan tās vaina korupcijā nav pierādīta.

LA.lv