Latvijā
Izglītība

VIDEO: Nāk 1. septembris, bet mēs nezinām, cik naudas būs skolām3

Foto – Edijs Pālens/LETA

“Situācija ir tikpat bēdīga, kā gandrīz katru gadu, un tā nav normāla situācija. Mēs nezinām, cik būs naudas. Nāk 1. septembris, mēs nezinām, cik mēs saņemsim par vienu skolnieku, kādi ir finansēšanas noteikumi,” Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, apspriežot situāciju izglītības nozarē.

Krauklis sacīja, ka no kuluāru sarunām var noprast, ka vairāk naudas nebūs, bet noteikumi mainīsies: “Sarunās ar Šadurski mēs lūdzām, lai vismaz kaut kādā jūnijā mēs uzzinātu. Tad mēs varam skatīties, kā mēs varam samaksāt, kurā skolā un cik. Līdz šodienai tādu noteikumu nav. Ir kuluāru sarunas, ka tiešām vairāk naudas nebūs, bet ka finansēšanas noteikumi kaut kādā veidā mainīsies. Kā tas ietekmēs katru skolu, es nezinu. Neesmu redzējis noteikumus. Pat projektu neesmu redzējis! Un tā nav normāla situācija.”

Viņš uzskata, ka jau tagad naudas nepietiek, tāpēc vajadzētu mainīt finansēšanas modeli. “Jau tā daļu skolotāju algu jau tagad maksā pašvaldība, jo mums nepietiek naudas no valsts. Tādēļ vajadzētu faktiski sākumskolu līmenī mainīt finansēšanas modeli vispār. Ja tur tuvākajā apkārtnē nav citas skolas vai arī tas ceļš ir pārāk tāls vai sliktā stāvoklī, vajadzētu finansēt klašu komplektus, pateikt, ka, piemēram, 1.-4. klašu posmā pietiek ar 2 skolotājiem,” sacīja Valkas mērs.
la
Tāpat būtu jābūt skaidram, kādas algas pedagogi var sagaidīt. Konkrēti skaitļi atvieglotu jauno pedagogu piesaistīšanu: “Būtu ļoti svarīgi – īpaši kad mēs meklējam jaunus speciālistus – teikt, ka tu par šo darbu nākamgad saņemsi tik, aiznākamgad – tik! Arodbiedrībai ir taisnība – neviens nezina, kas būs. Līdz ar to tev ir ļoti grūti piesaistīt arī jaunos speciālistus, kurus mums ļoti vajag, jo skolotāji noveco.”

LA.lv