Ekonomika
Bizness

VIDEO: NBS saņem Latvijas ražotāju bezpilota lidaparātu sistēmas1


Uzņēmuma “UAV Factory” bezpilota lidaparāts.
Uzņēmuma “UAV Factory” bezpilota lidaparāts.
Foto: Gatis Indrēvics/Aizsardzības ministrija

Pērn noslēgtās vienošanās ietvaros Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) testēšanas nolūkos šogad piegādātas Latvijas ražotāju “UAV Factory” un “Atlas Aerospace” bezpilota lidaparātu sistēmas.

“Man ir liels prieks par uzsākto sadarbību ar Latvijas ražotājiem gan no piegāžu drošības, gan Latvijas aizsardzības industrijas attīstības viedokļa. Bezpilota lidaparātu sistēmu testēšana ir nozīmīgs solis mūsu bruņoto spēku apgādē ar šīm jaunajām tehnoloģijām, kuru izmantošana sniegs nozīmīgu pienesumu Latvijas valsts aizsardzībā,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Apgāde ar bezpilota lidaparātu sistēmām stiprinās NBS novērošanas un izlūkošanas, kā arī netiešās uguns atbalsta vadības spējas.

Nacionālo bruņoto spēku rīcībā esošās bezpilota lidaparātu sistēmas paredzēts izmantot arī, sniedzot atbalstu glābšanas, meklēšanas vai līdzvērtīga rakstura civilās operācijās.

2018. gadā Aizsardzības ministrija noslēdza vienošanos ar Latvijas bezpilota lidaparātu ražotājiem “UAV Factory” un “Atlas Aerospace” par bezpilota lidaparātu sistēmu piegādi NBS.

Saskaņā ar vienošanos sadarbība tiek īstenota pakāpeniski, sākotnēji realizējot pirmo bezpilota lidaparātu testa partiju iegādi.

VIDEO: NBS testē Latvijas ražotāju bezpilota lidaparātu sistēmas

Veiksmīgas partnerības gadījumā sadarbību plānots attīstīt, uzņēmumiem turpinot bezpilota lidaparātu sistēmu pielāgošanu, uzlabošanu un modernizēšanu atbilstoši NBS vajadzībām.

Latvijas ražotāju “UAV Factory” un “Atlas Aerospace” piedāvātās bezpilota lidaparātu sistēmas tika vērtētas Nacionālo bruņoto spēku mācībās un praktiskās demonstrācijās, kā arī veikta to tehnisko rādītāju un sagaidāmo iegādes, uzturēšanas un turpmākas modernizācijas izmaksu analīze, salīdzinot ar citiem pasaules tirgū pieejamiem ekvivalentiem.

Uzņēmumi “UAV Factory” un “Atlas Aerospace” atbilst NBS bezpilota lidaparātu attīstības koncepcijas prasībām.
Uzņēmuma “Atlas Aerospace” bezpilota lidaparāts
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Uzņēmums “UAV Factory” ir dibināts 2009. gadā, un tam ir pārdošanas biroji Latvijā un ASV. “UAV Factory” ir viens no vadošajiem bezpilota lidaparātu sistēmu pasaules līmeņa piegādātājiem.

Saistītie raksti

Uzņēmuma ražotie lidaparāti un videokameras tiek pārdoti vairāk nekā 50 pasaules valstīs militārām, civilām un akadēmiskām vajadzībām.

2016. gadā dibinātais Latvijas uzņēmums “Atlas Aerospace” ražo bezpilota lidaparātus, kā arī ir uzsācis bezpilota lidmašīnu ražošanu. “Atlas Aerospace” pārdod produkciju vairākās ārvalstīs, tostarp Francijā, Vācijā un Nīderlandē.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Latviešu galda spēļu uzņēmums “Brain Games” nopērk lietuviešu partneri
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
Divās dienās izmaksāti teju 60 miljoni eiro. Izmaksa turpināsies arī sestdien un svētdien
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Izstrādātā garantēto atlīdzību izmaksu kārtība pensionāriem esot nesaprotama 1
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Sports
Izcila nedēļa Majoros – Samoilovs/Šmēdiņš triumfē bez neviena zaudēta seta
27 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Strauji attīstās Ziemassvētku vecīša pilsētas izgaismotājs no Iecavas
16 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Spēcīgām emocijām pildīts izskan Baltijas ceļa 30. gadadienas koncerts Likteņdārzā
4 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
FOTO: Gar Peipusu pa Sīpolu ceļu. Top jauns pārgājienu maršruts no Rīgas līdz Tallinai
3 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Kultūra
Vija bija kā lampiņa, uz kuru visi tiecās. Saruna ar Dairu Āboliņu par filmas tapšanu 3
8 stundas