Latvijā
Sabiedrība

VIDEO: Neapskaužamā situācijā nonākusi leģendārā Latvijas recepšu mamma15

Ekrānuzņēmums/Bez Tabu

Pirms diviem gadiem Valsts prezidents Raimonds Vējonis par Latvijas recepšu mammu dēvētajai Antoņinai Masiļūnei, kura sarakstījusi vairāk nekā divdesmit recepšu grāmatas, pasniedza Trīs Zvaigžņu ordeni. Taču šobrīd Masiļūnes kundzes veselība ir pamatīgi sašķobījusies un viņas ikdiena paiet, nekustīgi guļot, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Līdz šim 98 gadus vecajai kundzei reizi dienā nāca palīgā sociālais aprūpētājs, taču ja sirmgalve, piemēram, vēlas padzerties jebkurā citā laikā, viņai atliek palikt gribot.

Saistītie raksti

Aija, norūpējusies par Masiļūnes kundzes stāvokli: “Viņa man piezvanīja, ka netiek ārā no tualetes. Tur viņa sēdēja vismaz 10 stundas. Līdz tam viņa runāja, pārvietojās. Līdz nākamās dienas plkst. 15.30 sociālais aprūpētājs tā arī nemaz nebija ieradies. Viņa saviem spēkiem nevar ne paēst, ne padzerties. Viņai nepieciešama aprūpe pansionātā, bet man saka, ka nav vietas. Esot jāgaida vairāki mēneši.”

Rīgas Sociālā dienesta vadītājs Ervins Alksnis raidījumam skaidro, ka Rīgā rindā uz pansionātiem šobrīd ir vairāk nekā 200 cilvēku. Visi Rīgas pansionāti ir pilni.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv