Sports
Futbols

VIDEO: Nelaimes gadījums Francijas čempionāta spēlē – vārtsargs “izslēdz” komandas biedru0


“Saint-Etienne” futbolists Nevens Subotičs tiek nonests no laukuma pēc smagas galvas traumas gūšanas.
“Saint-Etienne” futbolists Nevens Subotičs tiek nonests no laukuma pēc smagas galvas traumas gūšanas.
Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Nelaimes gadījums noticis Francijas futbola čempionāta augstākās līgas “Ligue 1” spēlē starp “Saint-Etienne” un “Bordeaux” komandām, smagu galvas traumu gūstot serbi aizsargam Nevenam Subotičam.

Vienā no spēles epizodēm risinājās gaisa cīņa par bumbu, kurā piedalījās arī “Saint-Etienne” vārtsargs Stefans Rufjērs. Viņš izgājienā uzlēca ļoti augstu, taču ar celi trāpīja pa galvu savam komandas biedram Subotičam, kurš saļimā zālienā.

Sentetjēnas komandai šī epiozde bija ļoti neveiksmīga, jo vārtsargs līdz bumbai īsti neaizsniedzās, tā nonāca pie pretiniekiem, kuri guva vārtus, tobrīd panākot neizšķirtu 1:1.

Tikmēr Subotičs zaudēja samaņu, viņa galva pamatīgi asiņoja, tāpēc pēc pirmās palīdzības sniegšanas futbolists nekavējoties tika nogādāts slimnīcā. Futbolista dzīvībai briesmas nedraud, taču ārsti noteikuši, ka viņam vairākas dienas jāpavada slimnīcā, lai būtu nepārtrauktā mediķu uzraudzībā.

“Saint-Etienne” komanda šajā mačā zaudēja ar 2:3, bet šosezon Francijas čempionāta turnīra tabulā ir augstajā sestajā vietā.

Subotičs savulaik desmit gadus spēlēja Vācijas klubā Dortmundes “Borussia”, kā arī 36 mačus aizvadījis Serbijas izlasē.

Smagas galvas traumas futbolā nav retums un ir gadījumu ar traģiskām sekām. Tā, piemēram, 2000.gadā ukraiņu vārtsargs Serhijs Perhuns saskrējās ar pretinieku komandas uzbrucēju, gūstot smagas galvas traumas, no kurām vēlāk mira, bet pēdējais līdzīgais gadījums tika fiksēts pērn Indonēzijā, kad pēc galvas traumas gūšanas nomira vārtsargs Čoiruls Huda.

LA.lv