Uncategorized

Video: Nemiernieki sagūsta notriektās krievu lidmašīnas pilotu; NATO sasauc ārkārtas sanāksmi 4

EPA/LETA

Tīmeklī otrdien publiskoti vairāki videomateriāli, kuros redzams, kā nemiernieki Sīrijā, Turcijas robežas tuvumā, sagūsta vienu no notriektā Krievijas armijas iznīcinātāja “Su-24” pilotiem.

Video redzams, ka lidmašīnas pilots ir smagi cietis.

Pašreizējā informācija liecina, ka otrs armijnieks nogalināts.

Tikmēr ziņu aģentūra LETA ziņo, ka saistībā ar Krievijas kara lidmašīnas notriekšanu uz Turcijas un Sīrijas robežas NATO vēstnieki otrdien plkst.17 (plkst.18 pēc Latvijas laika) tiksies ārkārtas sanāksmē, teikts alianses paziņojumā.

“Pēc Turcijas lūguma Ziemeļatlantijas padomei būs ārkārtas sanāksme. Šīs Ziemeļatlantijas padomes ārkārtas sanāksmes mērķis ir informēt sabiedrotos par Krievijas lidmašīnas notriekšanu,” paziņoja alianses amatpersona.

LETA iepriekš vēstīja, ka divi lidmašīnas piloti pirms lidmašīnas katastrofas spējuši katapultēties. Šo informāciju apstiprinājusi gan Turcija, gan Krievija.

Turcijas telekanāls “CNN-Turk” ziņoja, ka vienu pilotu Sīrijā sagūstījuši turkmēņu nemiernieki, kas karo pret prezidenta Bašara al Asada režīmu un kurus atbalsta Ankara, bet otrs pilots gājis bojā.

Vienu pilotu gaisā nošāvuši nemiernieki, kad viņš mēģinājis savu izpletni aizmanevrēt līdz valdības kontrolētajai teritorijai.

“Krišanas laikā viņi vairākkārt mēģināja savus izpletņus vadīt tā, lai nokļūtu diktatora Bašara al Asada kontrolētajā zemē,” teikts nemiernieku brigādes pārstāvja Džabira Ahmada paziņojumā “Facebook”.

“Mūsu vīri no Desmitās piekrastes brigādes ložmetēju vienības spēja viņam trāpīt, pirms viņš tika prom, un viņa līķis nokrita atbrīvotajā rajonā.”

Kā ziņots, trešdien Turcijas gaisa spēki uz Sīrijas robežas notriekuši Krievijas kara lidmašīnu pēc tās gaisa telpas pārkāpšanas.

Krievijas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka pie Sīrijas un Turcijas robežas notriekts Krievijas iznīcinātājs “Su-24”. Krievija uzsver, ka lidmašīna nav pārkāpusi Turcijas robežu un tā notriekta no zemes 6000 metru augstumā.

LA.lv