×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. septembris, 2016
Drukāt

No griestiem birst apmetums, sabojātas rozetes – mamma šausminās par apstākļiem slimnīcā (3)

Kadrs no videoKadrs no video

Nolupusi krāsa no sienām, no griestiem birst apmetums, sabojātas elektrības rozetes, caurumi linolejā aizlāpīti ar izolācijas lenti, novecojušas labierīcības. Tas viss un vēl daudz kas cits liek satraukties Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas “Gaiļezers” mazo pacientu vecākiem. Ārstniecības iestādē daudzviet remontdarbi nav veikti 30 gadus, proti, kopš slimnīcas uzcelšanas, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

“Ar medicīnu ir dimbā. Mazs bēbītis, nonākot slimnīcā, ir spiests atrasties šādos apstākļos. Vai šādi apstākļi ir sanitāri un higiēniski? Kāpēc privātos soda par katru puteklīti atvilknēs, bet te izliekas, ka viss ir kārtībā? Jā, Vienības gatvē remontē nodaļas. Ok. Forši, bet šeit nekas nav darīts jau 30 gadus,” sašutusi ir raidījuma skatītāja, kura kopā ar pusotru gadu vecu bērnu uzturējusies Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā “Gaiļezers”.

BKUS vadība nenoliedz, ka filiāle “Gaiļezers” ir rūpju bērns.
“Līdzekļu veselības aprūpei nav pārāk daudz. Esam sapratuši, ka tur būtiski jāmaina siltumizolācija, elektrība, stāvvadi. Ar maziem remontiem mēs šo objektu nespēsim savest tādā kārtībā, kā to vajadzētu,” skaidro BKUS valdes locekle Ināra Bluķe.

Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders norāda, ka Latvijas veselības aprūpe ir “bezdibeņa malā”, jo jau vairāk nekā 20 gadu, pārdalot budžetu, tik svarīgajai nozarei nav atvēlēts pietiekami daudz naudas. Līdz ar to cieš gan ārstniecības iestāžu personāls, nesaņemot pienācīgu atalgojumu, gan infrastruktūra, kuru ilgstoši neuzlabo.

Vairāk pievienotajā video:

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lai uzlabotu apstākļus un algas slimnīcās Atbildēt

    Veselības ministrijas un tai pakļautā Nacionālā veselības dienesta milzīgo ierēdņu skaitu ir jāsamazina līdz pirmskara Latvijas 17 ierēdņiem,apvienojot Veselības un Labklājības ministrijas!

  2. dažiem mājās ir vēl trakāk, bet, jā māmiņa visu dzīvi pavadījusi tikai šikās un izremontētas telpās, tad varētu būt šoks.

  3. Kaut kā skumji, vakar par šo visu domāju- mūsu valstī būvē dažādas stikla ēkas( Nacionālā bibliotēka, Lielais Dzintars), kuru mazgāšanai(stiklu tīrīšanai) gadā jātērē attiecīgi 17 un 110 tūkstoši eiro, GADĀ!!! Bet, piemēram, slimnīcas, kur dažiem cilvēkiem nākas uzturēties tik ilgu laiku ir tik briesmīgā stāvoklī. Tas ir tik netaisnīgi un riebīgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+