×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. februāris, 2018
Drukāt

VIDEO. No gultas ceļas ar virvēm, bet 1.grupas invaliditāti – jāgaida (19)

Ekrānšāviņš.Ekrānšāviņš.

Smagi slimais Kārlis ik rītu apmēram divas stundas cenšas piecelties no gultas ar vairāku virvju atbalstu.

Jau 40 gadus Kārlis mocās ar Pārkinsona slimības sekām. Smagā veselības stāvokļa deļ vīrietim ir pamatīgas grūtības piecelties no gultas un sevi aprūpēt,tādēļ viņš ik dienas ņem talkā vairākas virves un tādā veidā dabū sevi kājās, lai tiktu kaut vai līdz virtuvei, tā vēstīja LTV raidījums “4.studija”. Neraugoties uz to, ka Kārlis uzrakstījis vēstuli attiecīgām valsts iestādēm un lūdza viņam piešķirt augstāku invaliditātes pakāpi – 1.grupu -, ticis saņemts atteikums uz gandrīz diviem gadiem.

Kārlis ir bijušais fotogrāfs. Drīz pēc dienesta armijā viņam atklāja Pārkinsona slimību, šobrīd tā ir ļoti progresējusi. Lai pieceltos no gultas viņš vairāk nekā divas stundas mocās, pieķēries pie zvejnieku atvestajām virvēm. “Produkti it kā būtu, bet netieku līdz virtuvei,” viņš stāsta raidījumā. Kārlis video gluži kā akrobāts demonstrē, kā viņš pieturas pie vienas, tad otras un tad vēl trešās virves, lai pieceltos kājās, kas par laimi vēl kustas.

Jau gadiem ilgi viņam ir 2.invaliditātes grupa. Pēc viņa domām, slimība progesē, tādēļ uzrakstījis vēstuli Veselības un darbspēju ekspertīzes komisijai, lai viņam piešķir “smagāku grupu – pirmo”.  Vēstuli Kārlis rakstījis vasarā, bet atbildi saņēmis ap Jaungadu. Atbildē teikts, ka vismaz pusotru gadu viņam grupa paliks iepriekšējā. Līdz ar to arī invaliditātes pensija – valsts atbalsts – mazāks. Ar šo pensiju viņš nevar nopirkt arī visas vajadzīgās zāles.

Plašāk pievienotajā video.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Visvairāk mani šokēja komisijas slēdziens ar 1. grupas atteikumu . Visi aizpildāmie papīri ( dokumenti ) bija speciāli aizpildīti 1. grupas piešķiršanai , ieskaitot ģimenes ārsta slēdzienu . Pirmajā reizē uz tā saukto komisiju noteiktajā datumā mani aiznesa jo pats paiet nespēju .Tikai neviens pie manis neiznāca . Mistiskā komisija ( kuru es nebiju ne reizes redzējis un viņi mani arī ) mani neredzot novērtēja stāvokli kā stabilu un piešķīra to pašu 2. grupu uz mūžu . Jājautā , kādi bija iemesli atteikumam ? Iemesli esot ” objektīvi “. Tad lai paskaidro kas tie par objektīviem iemesliem . Un lai nosauc komisijas sastāvu ar Vārdiem un Uzvārdiem , specialitātēm .

 2. Kārli, mēs ar Tevi! Lai Tev veicas!

 3. Pat ja ģimenes ārsts kopā ar neirologu ir rakstijis atzinumu. vienalga tie kas piešķir invaliditātes grupas papriekšu burtiski izņirgājas par cilvēku, un pēc tam iedot tikai trešo grupu. DIEMŽĒL RADĀS IESPAIDS , KA TUR STRĀDĀJOŠIE GAIDA KAD TU VIŅIEM KAUT KO IEMAKSĀSI. Tas kantoris arī prasās pēc kadru tīrības.

 4. Parkinsons praktsiki neārstējams. Ja būtu 1. grupas nauda, varētu algot fizioterapeitu. Zāles – pupu mizas -no pieredzes. Jādrabojas fiziski ar palīgu, tad vismaz vieglāk aiziet mūžībā

 5. Tiem 100 nav naudas invalidiem Japalielina algas, jaiekartojas erti un silti, japabaro vini, janoperk zimuli un papirs viniem 🙂 Kam viniem invalidi?!

 6. Cik netaisnīgi ir bezjūtīgie ierēdņi.

 7. Staļins it kā sen miris….., tiekot pie varas latvietis ir nežēlīgāks .

 8. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 9. šadi ceļas arī reimotauda artrita slimniki ,kuri slimo vairak ka drsmit gadus pēc kārtas un OTRAA GRUPA NEMAINIGA ,ar visām protezēšanām ,ar visām eirpoas zālēm ,kuras aklergijas izraisa tā ,kasaas lidz bruuceem —- KAUNA LIETA JA IR LSIMIBAS KURAS TIKAI PROGRESEE UN VEL TURET UZ 2 GRUPAS….ZVIEDRIJAA SEN JAU BUTU ŠIEM SLIMNIEKIEM AUTOMATISKI9 IEDOTA 1 GRUPA …

 10. Lopi tādi…..ja iedos 1.grupu, tad vajadzēs piešķirt arī kopšanas pabalstu 213.43 eiro, kaut gan, ja vēl pārvietojas, tad jau nedos…interesanti, vai tad tādas apvienības kā “Apeirons” ( no tiem gan gaidīt atbalstu laikam pagrūti, jo tiek atbalstīti no valsts budžeta), bet kāds, kurš pietiekoši gudrs un izglītots, nu vai tad tiešām nevar šito valdību, ierēdņus un 100 “negudros”, iesūdzēt kādā cilvēktiesību tiesā. Nu nedrīkst tā ņirgāties par cilvēkiem…..

 11. Tā taču ir Latwania.

 12. kāda cietsirdība no ārstu puses, vienkārši trūkst vārdu. Vakar redzēju sižetu ceturtajā studijā, ilgi nevarēju rast mieru, žēl…..

 13. Pirmo dod,ja dzīvo vienu dienu vai nu arī ja ir ar sakariem,tad viņi ne vien pirmo dabū ,bet represēto,černobilo utt., pabalstus

  • Pirmo grupu piešķir ļoti smagiem slimniekiem,ja cilvēks pilnībā ir apkopjams…..mana mamma bija paralizēta-guļoša,pat rokas nekustējās,tikai galvu mazliet varēja pagriezt.

 14. Tas iespējams tikai mūsu valstī.Tauta vai ilgi mēs ļausim sevi krāpt un pazudināt?

 15. Un ko saka ģimenes ārsts?

Draugiem Facebook Twitter Google+