×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

VIDEO: No kurienes divus gadus vecs briežu bullis ar 12 žuburiem? (1)

Kadrs no videoKadrs no video

Skrundas trofeju izstāde aprīļa beigās. Man priekšā ir resni, pērļaini ragi ar daudziem izaugumiem, ieskaitot simetriskus un aptuveni 20 centimetrus garus acu žuburus. Abos ragu galos jau veidojas kroņi. Uz aci vienam piecdesmitniekam vietas pietiktu. Kopumā ragi simetriski, skaistā krāsā, visas līnijas izskatās dabiskas. Kopējais ragu garums ap 45 centimetriem, žuburu skaits 12, bet vecums, kas noteikts pēc zobiem, – divi ar pusi gadu!

Tas taču ir kroplis, saka kāds mednieks, ejot man garām pie trofeju ekspozīcijas stenda. Jā, jā, esot nošauts gaides medībās. Latvijas Mednieku savienības Skrundas nodaļas vadītājs Normunds Lācītis apstiprina, ka šo briedi ir nomedījis pieredzējis vīrs. Te mēs nenosauksim vārdu vai mednieku formējumu, jo ne jau par personālijām ir runa, bet gan ar lietas būtību.

Tātad šis divus ar pusi gadus jaunais briedis ar otrajiem ragiem nomedīts no torņa, rūpīgi apskatot un novērtējot. Viņš turējies tādu pašu jaunuļu barā, un pirmais, kas iekritis medniekam acīs, bija atšķirīgais izmērs. Briedis bijis par trešdaļu mazāks nekā pārējie. Arī ragu forma no attāluma šķitusi pavisam nepareiza. Tikai pēcāk, izpētot un apspriežot guvumu, nākts pie secinājuma, ka – ai, ai – laikam perspektīvais kritis.

Vairāk lasi žurnāla “Medības” jūnija numurā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. briezhu bullis akseleraats … 🙂

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.9
Alūksne +12.4
Daugavpils +11
Saldus +10
Liepāja +11.2
Jelgava +12
Ventspils +13.2
Limbaži +13
Madona +12
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+