Kultūra
Teātris un kino

VIDEO. Noskaties prestižā Kannu festivāla sadaļā iekļautās Jura Kursieša filmas “Oļegs” treileri0

Publicitātes foto

Sācies starptautiskais kinofestivāls Kannās, kur vairāk nekā 8000 filmu konkurencē prestižajā programmā Directors’ Fortnight iekļauta latviešu režisora Jura Kursieša un studijas “Tasse Film” pilnmetrāžas spēlfilma “Oļegs”, informē Nacionālais kino centrs (NKC).

“Līdzās Rolanda Kalniņa filmai “Četri balti krekli”, kas sevi pieteica pagājušajā gadā programmā “Cannes Classic”, šī ir otrā pilnmetrāžas spēlfilma pēdējo divdesmit gadu Latvijas kino vēsturē, kas iekļauta kādā no Kannu programmām. Filma izpelnījusies vienbalsīgu atzinību starptautisko kino ekspertu aprindās,” stāsta NKC speciāliste Kristīne Matīsa.

Kannu kinofestivāla programma “Directors’ Fortnight” ir neatkarīga Kannu kinofestivāla sadaļa, kas dibināta 1969. gadā. Tajā starptautiska žūrija ik gadu izvērtē filmas, īpaši izceļot un novērtējot izteiksmes brīvību un drosmīgas stāstu izvēles.

Šogad labāko filmu kategorijā kopā ar Kursieša pilnmetrāžas filmu “Oļegs” startē arī pasaulē pazīstamā režisora Roberta Egersa filma “Bāka”, kur galvenās lomas atveido tādi aktieri kā Vilems Defo un Roberts Patinsons.

“”Oļegs” ir viena no 14 filmām, kas sacentīsies par “Label Europa Cinemas” balvu, tādēļ esam satraukti, bet vienlaicīgi ļoti pacilāti par filmas pirmizrādi šāda mēroga festivālā.

Filmas tēma ir ļoti aktuāla mūsdienās, un esam gandarīti, ka to spēj novērtēt tik cienījams pasaules mēroga festivāls.

“Oļegs” ir izcīnījis vietu starp labākajiem, un ar dalību Kannu festivālā mēs jau esam uzvarētāji,” stāsta filmas producente Alise Ģelze.

Pilnmetrāžas filmas “Oļegs” pamatā ir patiess stāsts par Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos – strādāt gaļas kombinātā Beļģijā.

Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieku banda. Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama.

Galveno lomu pilnmetrāžas filmā “Oļegs” atveido Lietuvas jaunais talants Valentīns Novopolskijs, bet otrā plāna lomas – tādi starptautisku atzinību ieguvuši poļu aktieri kā Dāvids Ogrodņiks, Anna Pročņaka un Adams Šiškovskis.

Ogrodņiks ir redzams vienā no galvenajām lomām oskarotajā filmā “Ida”, savukārt Pročņaka ir viena no galveno lomu tēlotājām filmā “Nevainīgie”, kas tikusi nominēta prestižajai Cēzara balvai Francijā.

Filmā “Oļegs” līdzās zvaigžņotajam ārvalstu aktieru sastāvam būs redzami arī Latvijā pazīstamie aktieri Guna Zariņa, Edgars Samītis, Jurijs Djakonovs un citi.

Filma “Oļegs” ir Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Francijas kopražojums. Radošajā komandā Latviju pārstāv pašmāju producentu komanda “Tasse Film” (producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze), kas kopš dibināšanas 2011. gadā producējusi daudzas starptautiski atzītas un apbalvotas filmas.

Savukārt filmas māksliniece ir Laura Dišlere, kas tikko Grieķijā nominēta kā labākā filmas māksliniece par darbu kinolentē “Klusa upe”.

Pasaules pirmizrādi pilnmetrāžas filma “Oļegs” piedzīvos 17. maijā plkst. 14.45, savukārt Latvijā tā būs skatāma no 4. oktobra.

LA.lv