Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
8. aprīlis, 2016
Drukāt

VIDEO: Optiska ilūzija ar bērnu vilcieniņu, kas mulsina un sajūsmina (2)

Foto - TwitterFoto - Twitter

Mājas video, kurā redzams, kā tēvs dažādi izkārto sava dēlēna rotaļu vilcieniņa sliežu posmus, mulsina un sajūsmina interneta lietotājus visā pasaulē, vēsta raidsabiedrība BBC.

Noskaties video un pārliecinies, vai spēj atšifrēt, kas rada optisko ilūziju?

Video sociālajā tīklā “Twitter” publicējis BBC darbinieks Marks Blanks-Setls trešdienas vakarā, un kopš tā brīža nerimst spekulācijas par to, kas tad īsti rada savādo iespaidu.

Sliedes apakšā izskatās daudz garākas nekā tās, kas atrodas augšā, bet, kad tās maina vietām, skaidrs, ka ka abu posmu garums ir vienāds! Tehniskākie prāti jau zina, ka to dēvē par tā saukto Džestrova ilūziju, bet “cilvēki” parastie ir lielā neizpratnē.

Noskatījies video? Klikšķini tālāk un uzzini, kā rodas šī ilūzija!

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Divas paralēlas taisnes krustojas bezgalībā.

    • Lobačevska vai Rīmaņa ģeometrijās, bet ne Eiklīda (plaknes).
      Vislabākais piemērs – globuss – meridiāni principā ir paralēli, krusto ekvatoru 90°, tomēr polos visi krustojas.

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+