Aļona Ostapenko.

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko svētdien uz lieliskas nots noslēdza sezonu, izcīnot Luksemburgas WTA “International” turnīra uzvarētājas titulu.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Ostapenko finālā ar rezultātu 6-4, 6-1 uzvarēja Vācijas tenisisti Jūliju Gērgesu.

Ostapenko šis bija pirmais WTA tituls kopš 2017.gada septembra un trešais karjerā. Viņas kontā ir arī Francijas atklātā čempionāta un Seulas WTA “International” trofejas.

Ostapenko WTA rangā atrodama 63.vietā un šajā turnīrā piedalījās ar rīkotāju īpašo ielūgumu, bet viņas pretiniece ir 26.pozīcijā un sacensībās bija izlikta ar augsto otro numuru.

Par uzvaru finālā Ostapenko nopelnījusi 280 WTA ranga punktus, kas ļaus atgriezties ranga pirmajā piecdesmitniekā, paceļoties uz 46.vietu.

Ostapenko mača ievadā neizmantoja breikbumbu un jau savā pirmajā servē atzīmējās ar diviem “eisiem”, taču turpinājumā dominēja servētājas. Izšķirošais bija devītais geims, kurā Ostapenko tika pie divām breikbumbām, otro arī izmantojot, pēc tam arī izservējot setu.

Savukārt otrajā setā Latvijas tenisiste jau dominēja, jo trešajā geimā vēlreiz izmantoja breika iespēju (2-1), pēc tam vairs nezaudējot nevienu punktu un svinot pārliecinošu uzvaru!

Abām tenisistēm šī bija pirmā savstarpējā spēle.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Ostapenko ar rezultātu 7-5, 7-6 (7:3) uzvarēja 17 gadus veco amerikānieti Ketrīnu Maknelliju, otrajā kārtā ar rezultātu 4-6, 6-2, 6-2 pārspēja turnīra pirmo raketi Elīzi Mertensu no Beļģijas, bet ceturtdaļfinālā guva virsroku 6-1, 6-1 pār ranga trešā simta tenisisti Antoniju Lotneri no Vācijas. Savukārt pusfinālā ar rezultātu 3-6, 6-3, 6-2 viņa pārspēja Annu Bļinkovu (WTA 66.), kura turnīrā bija izlikta ar astoto numuru.

Ostapenko tikai pirms nedēļas Lincā WTA “Intnernational” sacensībās spēlēja savā sezonas pirmajā finālā, kurā gan cieta zaudējumu daudzsološajai amerikānietei Koko Gofai. Šosezon 2017.gada “French Open” čempiones bilance ir 27 uzvaras un 27 zaudējumi, Latvijas tenisistei līdz oktobrim aizvadot neveiksmīgu sezonu.

Lincā Ostapenko treneru kolektīvam pievienojās slavenā Francijas tenisiste Mariona Bartoli, kura 2013.gadā triumfēja Vimbldonas čempionātā, bet rangā savulaik iekļuva pirmajā desmitniekā.