Kultūra
Kultūrpolitika

VIDEO. Otrajos Eiropas Latviešu kultūras svētkos gaidāms dalībnieku rekordskaits0

Publicitātes foto

Dublinā gaidāmie Otrie Eiropas Latviešu kultūras svētki (ELKS II) pulcēs rekordlielu dalībnieku skaitu – 46 mākslinieciskās kopas no 18 dažādām Eiropas valstīm, portālu “Latviesi.com” informēja ELKS rīcības komitejas pārstāve Ieva Reine.

Daudzi dalībnieki svētkos piedalīsies atkārtoti, jo Briselē piedzīvotais ir radījis motivāciju turpināt latviešu kultūras dzīvi savās mītnes zemēs, aktīvi piedaloties Latvijā un Eiropas valstīs notiekošajos latviešu diasporas pasākumos.

Viena no ELKS I virsdiriģentēm, līdzorganizatorēm un Latviešu biedrības Īrijā priekšsēdētāja Inguna Grietiņa-Dārziņa ir uzņēmusies gaidāmo svētku virsvadību, bet rīkotāju komandā darbojas 29 cilvēki un septiņas darba grupas.

“Svētki būvēti, vērojot kādreizējo trimdas dziesmu svētku uzbūvi, bet jauno modeli, kā norisinās Eiropas latviešu kultūras svētki, 2011. gadā uzsākām paši Īrijā, izpētot, kas notiek Kanādā, Austrālijā un ASV, piemērojot to jaunajai migrācijai,” Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” stāstīja Latviešu biedrības Īrijā valdes priekšsēdētāja Inguna Grietiņa-Dārziņa.

Sadarbojoties ar Dublinas pilsētas domi, svētkus iespējams rīkot plašās, reprezentablās vietās. Tā lielkoncertam Dublinas dome piešķīrusi “Smithfield square”, kas var uzņemt ap 3000 cilvēku, bet svētdienas individuālo kopu koncerts notiks.

Svētku skatītājus priecēs arī dalībnieku gājiens, kas sāksies pie “Law Society” un noslēgsies koncerta vietā “Smithfield square”.

Par godu ELKS II izdevniecība “Musica Baltika” laidusi klajā arī svētku dziesmu grāmatu, tāpat tapuši dalībnieku t-krekli ar svētku simboliku.

ELKS II patroni ir Latvijas Valsts eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga un Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis, 2018. gada Eiropas cilvēks Latvijā Egils Levits. Svētkus ar savu klātbūtni pagodinās arī Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde un Dublinas pilsētas mērs.


LA.lv