Latvijā
Novados

VIDEO. Pakistānas pilsoņi gandarīti par dzīvi Liepājā un lētajām studijām0


Pilsonis no Pakistānas stāsta, kādēl izvēlējies dzīvi Latvijā – Liepāju un studijas šajā vietā.
Pilsonis no Pakistānas stāsta, kādēl izvēlējies dzīvi Latvijā – Liepāju un studijas šajā vietā.
Ekrānuzņēmums no Kurzemes TV video.

Liepājā arvien vairāk sastopami citu tautību pārstāvji, kuri Latviju izvēlējušies kā lētāko valsti studijām. Kopš 2016.gada pilsētā darbojas informācijas centrs iebraucējiem, kurā atbalstu un konsultācijas var saņemt personas no dažādām pasaules valstīm, kas neatrodas Eiropas Savienībā. To šī gada desmit mēnešos, ir saņēmuši jau 135 cilvēki, no kuriem 102 ir vīrieši un 33 sievietes, vēstī portāls “liepajniekiem.lv” un “Kurzemes TV”.

Šobrīd lielākais cittautiešu pieplūdums ir no tādām valstīm kā Pakistāna, Krievija, Indija, Šrilanka un ASV. Savukārt Liepāja ārvalstu pilsoņiem ir saistoša ar ekoloģijas, ne tik blīvās apdzīvotības un lēto studiju dēļ. Tikai vislielākās problēmas šiem iebraucējiem saistītas ar valodas barjeru, vēstī raidījums.

“Kurzemes TV” tikās ar gados jauniem vīriešiem – Pakistānas pilsoņiem, kuri atklaja, ka Latviju un tieši Liepāju izvēlējušies lēto studiju dēļ, jo citās valstīs tās ir krietni dārgākas. Viņu nākotnes plāni esot saistīti ar augstskolas pabeigšanu un latviešu valodas apguvi. Tomēr nenoliedz, – ja viņiem būs iespējas uzsākt savu biznesu, tad  arī turpmāk viņi varētu dzīvot šeit.

Jau šobrīd viņi Liepājā strādājot “Pakistānas kebabu” ēstuvē Liepājas centrā un atzīst, ka ar to pietiekot, lai šeit izdzīvotu. “Šī ir valsts, kuru var atļauties, un salīdzinājumā ar Rīgu, šeit Liepājā dzīvot tomēr ir lētāk. Es domāju, ka mums – trešo valstu pilsoņiem –  vajag integrēties šeit, bet bez valodas zināšanām mēs to nevaram. Vispirms jāmācās valoda,” tā raidījumam stāsta kāds jauns vīrietis no Pakistānas.

Uzrunātie vīrieši sacījuši, ka sievu šeit Latvijā nav nolēmuši meklēt, jo to iecerējuši darīt savā valstī. Tomēr kā dzīvesvietu viņi labprātāk izvēlētos Latviju, kas ir daudz tīrāka un sakoptāka nekā Pakistāna.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv