Sports
Hokejs

VIDEO: Paldies par lieliskiem gadiem – Merzļikins emocionāli atvadās no “Lugano”0


Elvis Merzļikins
Elvis Merzļikins
Foto: “Lugano”

Latvijas hokejista Elvja Merzļikina desmit gadus ilgais ceļš Šveicē ir noslēdzies un vārtsargs pēc pēdējās spēles “Lugano” rindās emocionāli atvadījās no līdzjutējiem.

“Lugano” Šveices čempionāta ceturtdaļfinālā ceturtajā spēlē otrajā papildlaikā ar 4:5 piekāpās “Zug”, Elvim atvairot 54 no 59 metieniem. Visā sērijā 0:4, kas ir pārsteidzoši, taču – komanda visu sezonu buksēja un tikai īsi pirms čempionāta izskaņas nodrošināja vietu izslēgšanas turnīrā, tā kā zināmi loģikas aizmetņi šajā sakāvē ir saskatāmi.

Pēc sāpīgā zaudējuma 24 gadus vecais Elvis Merzļikins pateicās līdzjutējiem, kuri latvietim veltīja aplausus stāvot kājās. Viņš Lugano bija karalis, atraktīvs, meistarīgs. Viņu mīlēja un viņš mīlēja šo komandu, pilsētu un līdzjutējus. Kā ģimene – tā Elvis ne reizi vien bija raksturojis savas sajūtas “Lugano” komandā. “Paldies par lieliskajiem gadiem. Iespējams, es kādreiz atgriezīšos,” sociālajos tīklos šodien ierakstījis Merzļikins.

Lugano viņš ieradās pirms desmit gadiem un tobrīd nez vai kāds cerēja, ka paveiks tik daudz. Jau 19 gadu vecumā spēlēja lielajā komandā, pēdējās četrās sezonās – izteikts pirmais vārtsargs, ar kuru allaž izdevās sasniegt izslēgšanas spēles un divreiz arī spēlēt finālā. Diemžēl sapni par Šveices čempiona titulu neizdevās piepildīt, bet – varbūt kādreiz…

Saistītie raksti

Vārtsargs karjeru turpinās Ziemeļamerikā un iepriekš neizslēdza iespēju, ka NHL vienībai Kolumbusas “Blue Jackets” varētu pievienoties jau šosezon. Kolumbusa cīnās par vietu Stenlija kausā, šobrīd Austrumu konferences kopvērtējumā ieņemot astoto vietu. Fārmklubs Klīvlendas “Monsters” AHL pašlaik ir ārpus izslēgšanas spēļu zonas. Kas Elvim šobrīd nāks par labu – to lems organizācijas vadība (varbūt jau ir izlemts?). No tā lielā mērā atkarīgs arī tas, vai šopavasar redzēsim Elvi Latvijas izlases rindās pasaules čempionātā.

LA.lv