Pasaulē
Citur

VIDEO. Palestīnieši dusmīgi: atsauc sūtņus no četrām ES valstīm 16


Protesti pret ASV vēstniecības pārcelšanu uz Jeruzalemi, 16.05.2018.
Protesti pret ASV vēstniecības pārcelšanu uz Jeruzalemi, 16.05.2018.
Foto – LETA/EPA

Palestīniešu pašpārvalde atsaukusi sūtņus no Rumānijas, Čehijas, Ungārijas un Austrijas, jo šo valstu vēstnieki piedalījušies izraēliešu pieņemšanā par godu ASV vēstniecības pārcelšanai uz Jeruzalemi, trešdien pavēstīja palestīniešu administrācijas Ārlietu ministrija.

Šo ES valstu sūtņus apmeklējuši pieņemšanu dienu pirms ASV vēstniecības atklāšanas, teikts paziņojumā.

Ministrija pieņemšanas apmeklēšanu uzskata par “smagu starptautisko tiesību un ANO rezolūciju pārkāpumu, kas apstiprina, ka Jeruzaleme kopš 1967.gada ir okupēta un aizliedz valstīm pārcelt vēstniecības uz turieni”.

ASV prezidents Donalds Tramps vēl pērn paziņoja, ka ASV atzīst Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu un pārcels savu vēstniecību uz turieni, ar šo lēmumu izraisot palestīniešu sašutumu, arābu un islāma, kā arī daudzu Rietumvalstu nosodījumu.

Jeruzalemes statuss ir viens no sarežģītākajiem jautājumiem izraēliešu un palestīniešu miera sarunās. Izraēla okupēja Austrumjeruzalemi un Rietumkrastu 1967.gadā.

Izraēla vēlāk Austrumjeruzalemi anektēja un uzskata, ka visa pilsēta ir tās galvaspilsēta. Palestīnieši vēlas, lai Austrumjeruzaleme kļūst par viņu nākotnes valsts galvaspilsētu.

Starptautiskā sabiedrība Austrumjeruzalemes aneksiju nav atzinusi. Teju visām valstīm, kurām ir diplomātiskās misijas Izraēlā, vēstniecības atrodas Telavivā.

Saistītie raksti
LA.lv