Sports
Citi sporta veidi

VIDEO: Pamatīgs kritiens Hainaņas velobrauciena posma finišā0


Latvijas riteņbraucējs Andris Vosekalns.
Latvijas riteņbraucējs Andris Vosekalns.
Foto: Robertus Pudyanto/Getty Images AsiaPac

Otrdien Ķīnā sākās Hainaņas daudzdienu velobrauciens, kurā piedalās arī latvieši Gatis Smukulis un Andris Vosekalns. Sacensību pirmajā dienā vairāki desmiti dalībnieku nepilnu kilometru pirms finiša iekūlās masveida kritienā.

Aptuveni 700 metrus pirms finiša, dalībniekiem cīnoties par labāku pozīciju, peletona vidū nokrita pāris braucēji. Sekoja ķēdes reakcija, kā rezultātā garšlaukus nolikās pamatīgs riteņbraucēju bariņš.

Abi Latvijas sportisti no kritiena izvairījās, Vosekalnam, kurš pārstāv Ķīnas komandu “Hengxiang”, 90 kilometrus garajā etapā ieņemot 44.vietu, bet “Delko Marseille Provence KTM” komandas braucējam Smukulim finišējot 84.pozīcijā. Uzvarēja itālis Jakubs Marečko no “Wilier Triestina-Selle Italia” komandas.

Tāpat otrdien kļuva zināms, ka Latvijas riteņbraucējs Māris Bogdanovičs savu profesionālo karjeru turpinās Francijas kontinentālajā komandā “Interpro Cycling academy”, kas ir reģistrēta Japānā.

Aizvadītajā sezonā Bogdanovičs pirmo reizi pārstāvēja ārvalstu komandu, startējot Albānijā reģistrētas itāļu komandas “Amore & Vita – Prodir” rindās. Viņš šogad uzrādīja sesto ātrāko laiku Latvijas čempionāta grupas braucienā, kā arī piedalījās vairākās UCI Pasaules tūres sacensībās.

Gaidāmajā sezonā “Interpro Cycling academy” startēs UCI Pasaules tūres 1.HC un 2.HC kategoriju sacensībās Eiropā, Ziemeļamerikā, Austrālijā, kā arī Āzijā. Bogdanovičs jaunās vienības sastāvā būs izteikts sprinteris.

“Vēlos teikt lielu paldies manam draugam un ļoti labam riteņbraucējam Emīlam Liepiņam, kurš palīdzēja jaunas komandas meklējumos,” norādījis Bogdanovičs.
Saistītie raksti

“Aizvadītā sezona nebija no manām labākajām, tādēļ esmu patiesi gandarīts, ka man tiek dota iespēja sevi apliecināt tik labā komandā kā “Interpro Cycling academy”. Šī ir jauna un ambicioza vienība. Tās mērķos 2020.gada sezonā ietilpst pārcelšanās un profesionālo kontinentālo līmeni,” atklājis riteņbraucējs.

“Jaunās vienības sastāvā cīnīšos par augstākajiem rezultātiem grupas finiša spurtos un sev parocīgās viendienas sacensībās. Pirmā kopējā treniņnometne gaidāma janvāra mēnesī Spānijā, bet sacensību sezonu sākšu Austrālijā, kur startēšu prestižajā “Herald Sun Tour” velobraucienā. Vienlaikus, vēlos teikt lielu paldies “Amore & Vita – Prodir” komandai par pausto uzticību un dotajām iespējām šajā gadā,” pauda riteņbraucējs.

LA.lv