Latvijā
Politika

VIDEO. “Paņēma un uzmeta” – Jūrmalas dome izliek no ēkas Vides aizsardzības kluba muzeju2


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Rebeka Žeire/LETA

Gatavojot 2017.gada budžetu, Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) bija savs premjers un finanšu ministre, savs budžeta komisijas priekšsēdētājs Saeimā.

Arī tā dēvēto deputātu kvotās sadalāmais finansējums iespaidīgs – 28 miljoni. ZZS priekšlikumu – nepilnu miljonu Jūrmalas muzejam budžeta komisijā neviens neapstrīdēja, tik bijusī valsts kontroliere izbrīnījās par tik lielu summu vienas vasarnīcas remontam.

Ēkas remonts un krāsošana ilga divus gadus. Un Zaļās atmodas muzejs savas durvis vēra tikai pagājušā gada rudenī. Remonta izmaksu tāmi Jūrmalas dome nerādīja. Pašvaldība svaigi izremontētajās telpās izvietoja arī mēbeles. Tās nodeva lietošanā Vides aizsardzības klubam (VAK).

Krēslu, plauktu, skapju norādītā vērtība viņiem šķiet būtiski uzpūsta – viens grāmatu plaukts maksā virs tūkstoš eiro.

Zaļās atmodas Muzejs nostrādāja tikai nepilnu gadu. Tā pati Jūrmalas dome, kas no valsts budžeta prasīja nepilnu miljonu, tagad līgumu ar VAK lauzusi un prasa viņiem izvākties.

Šovasar Jūrmalas dome izlēmusi, ka Dubultu vasarnīca tiem noderēs pašiem un tajā iekārtos Dzimtsarakstu nodaļu. Tāpēc līgums ar VAK lauzts un no 1.septembra muzejam jau bija jāizvācas no svaigi izremontētajām telpām.

Vides aizsardzības klubs domes lēmumam nepiekrīt, tiesājas un telpas neatstāj. Viņiem bija vienošanās uz pieciem gadiem, tātad pārkāpta tiesiskā paļāvība. Piemānīti arī Saeimas deputāti par patiesajiem valsts miljona izlietojuma mērķiem.

LA.lv