Latvijā
Novados

VIDEO. Pansionāta darbiniece nakts maiņās raujas tikpat kā par velti5

Ekrānuzņēmums.

Jēkabpils novada veco ļaužu pansionāta “Mežvijas” 24 iemītniekus apkopj trīs darbinieces, kuras veic ļoti grūtu darbu. Turpetim darba devējs – pašvaldība – izdomājis, ka par to “līdz galam nesamaksās”, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Laila, kura aprūpē sirmgalvjus, raidījumam pastāstīja, ka darbā strādā 24 stundas diennaktī , taču darba grafika tabulās ierakstītas vien 16 stundas. “No sākuma es vispār nesapratu, kāpēc tik maz vispār?!  Mēs esam trīs darbinieces un mēnesī 240 stundu vietā mums ieskaita tikai 160 stundas. Tā ir ļoti liela starpība,” neapmierināta ir Laila.

Saistītie raksti

Laila darba līgumu parakstījusi, lai gan tagad saprot, ka “darba devējs ņirgājas”. Lai gan visu diennakti aprūpētājs strādājot viens pats, viņam no pl.22:00 līdz pl.6:00 neko nemaksā. Mēneša beigās tiekot “atmesti graši” – par visām nakts maiņām piemaksa pie algas esot vien 60 eiro. Izdalot šo summu uz reāli nakts maiņās pavadīto darba laiku, iznākot vien 0,75 eiro centi stundā, vēsta raidījums.

“Tas manā uztverē ir pilnīgs absurds,” uzsvēra Laila. “Nepatīk kaut kas – ejiet projām, tur rinda gaida! Tāda apmēram bija attieksme. Mums cilvēki laukos daudzi ir uz izmisuma robežas. Darba nav – viņi gatavi strādāt par jebkādu samaksu,” viņa saka. Šajā iestādē aprūpētājiem maksā nedaudz virs 460 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas un pieskaita 60 eiro par nakts stundām. Interesanti, ka piemaksu par nakts stundām darbinieki izcīnījuši tikai ar šo gadu.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv