×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
1. marts, 2018
Drukāt

VIDEO. Pansionāta darbiniece nakts maiņās raujas tikpat kā par velti (5)

Ekrānuzņēmums.Ekrānuzņēmums.

Jēkabpils novada veco ļaužu pansionāta “Mežvijas” 24 iemītniekus apkopj trīs darbinieces, kuras veic ļoti grūtu darbu. Turpetim darba devējs – pašvaldība – izdomājis, ka par to “līdz galam nesamaksās”, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Laila, kura aprūpē sirmgalvjus, raidījumam pastāstīja, ka darbā strādā 24 stundas diennaktī , taču darba grafika tabulās ierakstītas vien 16 stundas. “No sākuma es vispār nesapratu, kāpēc tik maz vispār?!  Mēs esam trīs darbinieces un mēnesī 240 stundu vietā mums ieskaita tikai 160 stundas. Tā ir ļoti liela starpība,” neapmierināta ir Laila.

Laila darba līgumu parakstījusi, lai gan tagad saprot, ka “darba devējs ņirgājas”. Lai gan visu diennakti aprūpētājs strādājot viens pats, viņam no pl.22:00 līdz pl.6:00 neko nemaksā. Mēneša beigās tiekot “atmesti graši” – par visām nakts maiņām piemaksa pie algas esot vien 60 eiro. Izdalot šo summu uz reāli nakts maiņās pavadīto darba laiku, iznākot vien 0,75 eiro centi stundā, vēsta raidījums.

“Tas manā uztverē ir pilnīgs absurds,” uzsvēra Laila. “Nepatīk kaut kas – ejiet projām, tur rinda gaida! Tāda apmēram bija attieksme. Mums cilvēki laukos daudzi ir uz izmisuma robežas. Darba nav – viņi gatavi strādāt par jebkādu samaksu,” viņa saka. Šajā iestādē aprūpētājiem maksā nedaudz virs 460 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas un pieskaita 60 eiro par nakts stundām. Interesanti, ka piemaksu par nakts stundām darbinieki izcīnījuši tikai ar šo gadu.

Plašāk pievienotajā video.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Tāda prakse ir gadiem ilgi un daudzos man zināmos pansionātos un aprūpes iestādēs,kur pieļauj diennakts dezūras. Tur divi grafiki,viens atskaitēm,otrs-reālais,pa diennaktīm strādājamais,jo citādi vispār nebūs kas strādā,ja pa dienām tikai strādās. Naktis neskaita darbalaikā,kaut tāpat jābūt darbavietā un jāpieskata cilvēki. Lai tas treknais kungs pastrādā kādu stundu pa velti,tad dziedās citu dziesmu.

  2. tā tas ir arī citās vietās – pazīstamās arī strādā pa nakti un nav nekādas piemaksas par nakti, tikai kā pa dienu strādātu nakts maiņās. nav arī piemaksu par svētku dienām un brīvdienām.

  3. un kur ta vel virsstundas

  4. Ja laukos un pat Daugavpilī nav darba,kāpēc tad daudzi uzņēmēji brēc,ka nav kas strādā,un grib ievest viesstrādniekus???

  5. Vienmēr tas,kurš neveic to darbu zina labāk cik tas aizņem laika.Nez ko dara deputāti tik ilgi?To,ko viņi dara ,to var izdarīt stundas laikā!Nu,kā skan tāda atbilde?Jeb tā-ja parasts darbinieks,tad viņam jāraujās melnās miesās,bet,ja deputāts,tad var darīt,ko grib un par to saņemt naudu?

Draugiem Facebook Twitter Google+