Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

VIDEO: Pārbūvēts reģionālā ceļa posms no Madlienas līdz Tīnūžu-Kokneses šosejai0


Pirmo reizi ceļa pamatus purvainā posmā stabilizē ar kolonnām
Pirmo reizi ceļa pamatus purvainā posmā stabilizē ar kolonnām
Foto: “Latvijas Valsts ceļi”

Pabeigta reģionālā autoceļa Augšlīgatne–Skrīveri (P32) pārbūve posmā no Madlienas līdz autoceļam Tīnūži–Koknese (P80) (47,20.-60,29.), portāls “LA.lv” noskaidroja uzņēmumā VAS “Latvijas Valsts ceļi”.

Darbi posmā tika sākti 2017. gada augustā un to laikā ir izbūvētas jaunas salturīgā slāņa un šķembu pamata kārtas, kam virsū ieklātas trīs kārtas asfalta.

Pārbūvēts tilts pār Lobi, atjaunots tilts pār Ogri, izbūvēta lielizmēra caurteka Abzes šķērsojuma vietā. Sakārtota ūdens novades sistēma, uzlabota satiksmes drošība un atjaunotas autobusu pieturvietas.

Būvdarbu laikā, izbūvējot ceļa pamatus pie Madlienas, tika konstatēts, ka līdz pat desmit metru dziļumam grunts sastāv no dūņveidīgas šķidras kūdras. Lai posma pārbūve notiktu kvalitatīvi un dotu ilglaicīgu rezultātu, lai ceļš nesāktu sēsties, bija nepieciešams nostiprināt grunti.

Līdz šim tas līdzīgos gadījumos tika darīts, nomainot mīksto grunti, kāda ir dūņveidīgā kūdra, pret cietu grunti. Šiem darbiem ir lielas izmaksas, turklāt tādā gadījumā posms ir jāslēdz satiksmei uz ilgu laiku.

Lai samazinātu izmaksas, kā arī iekļautos būvniecībai atvēlētajā termiņā, tika pieņemts lēmums pielietot līdz šim valsts autoceļu tīklā neizmantotu metodi, un vājas nestspējas grunts tika stabilizēta, iedzenot gruntī kolonnas, kopskaitā 952, kas izkārtotas 2,5×2,0 m režģī.

Kolonnu dziļumu regulēja dators, kas fiksēja iegremdēšanas spēka pretestību. Kā jau vēstīts, šos darbus veica Polijas uzņēmuma “Menard Polska” speciālisti.

Saistītie raksti

Pārbūvi posmā no Madlienas līdz Tīnūžu–Kokneses ceļam veica AS “A.C.B.”, un tās līgumcena ir 11 237 444 eiro (ar PVN), no kuras 85 procentus līdzfinansēja ERAF. Iepriekš būvdarbi šajā posmā veikti 80. gados.

Šī paša autoceļa posmā no Tīnūžu–Kokneses (P80) ceļa līdz Skrīveriem vēl turpinās būvdarbi, kas tiks pabeigti nākamgad. Pēc to pabeigšanas viss reģionālais autoceļš P32 no Augšlīgatnes līdz Skrīveriem jeb no Vidzemes šosejas (A2) līdz Daugavpils šosejai (A6) būs ar asfalta segumu.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: “airBaltic” saņem 20. “Airbus A220-300” lidmašīnu
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Kā izskatās jaunajā “Palms Beach Club”
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas koka mēbeles iecienījuši dāņi
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Dabā
Dzērienu iepakojuma depozīta projektu mēģina “saplosīt” pirms galīgā lasījuma
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Dreiliņos atgriezies dedzinātājs, ko policija pirms gada nogādājusi psihiatriskajā slimnīcā
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Viens no jaunās hokeja halles būvniekiem apsūdzēts par Savisāra kukuļošanu
6 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
RNP “PNB bankas” kontā palikuši 6 miljoni eiro iedzīvotāju naudas
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Dzelzceļa stacijas būvniecība sadārdzinājusies par vairāk nekā 230 miljoniem eiro
6 stundas