Dabā
Zaļā dzīvošana

VIDEO. Parīzē izbijušā pazemes autosstāvietā audzē bioloģiskos šampinjonus0

Ekrānuzņēmums no Facebook video.

Francijā mediju uzmanību piesaistījusi kāda ražotne Parīzes pazemes autostāvvietā.  Tā kā autostāvvieta netika pilnvērtīgi izmantota, tagad šeit pašlaik tiek audzēti uzturā lietojami šampinjoni visaugstākajā kvalitātē, vēstī Vācijas medijs “ZDF heute”‘.

Start-up firmas uzņēmējs stāsta, ka “šampinjoni nelabprāt ceļo”. Viņi šajā pazemes autoastāvvietā var gan audzēt, gan ātri novākt šampinjonu ražu un turpat apkārtnē arī pārdot. “Rezultātā šampinjoniem ir sevišķi laba kvalitāte!” stāsta franzūzis, kurš ir viens no sešiem jaunajiem cilvēkiem Parīzē, kas darbojas šajā Start-up (iesācēju) uzņēmumā.

Saistītie raksti

Katru nedēļu viņiem izdodas ievākt 100 līdz 200 kilogramus lielu šampinjonu ražu. Tiem ir arī bioloģiskas pārtikas novērtējuma etiķete. Pēc ražas novākšanas kastītēs savāktā šampinjonu raža tiek ar riteni izvadāta Parīzes tuvējā apkārtnē esošajiem restorāniem un lielveikaliem.

“Tas taču ir lokālāk par lokālu!” tā vācu medijam priecīgi atzīst kāda veikaliņa darbiniece, kas ir arī viena no tām, kurai šī firma piegādā pazemes autostāvvietā izaugušos bioloģiskos šampinjonus.

LA.lv