Pasaulē
Eiropa

VIDEO. Parīzē sēru diena: atvadās no terorakta upura – varonīgā policista2


Parīzes centrā, Invalīdu laukumā publiski atdod godu 23.marta teroraktā mirušajiem 4 cilvēkiem, 28.03.2018.
Parīzes centrā, Invalīdu laukumā publiski atdod godu 23.marta teroraktā mirušajiem 4 cilvēkiem, 28.03.2018.
Foto – LETA/EPA

Pievienota foto galerija.

Francijā, Parīzē šodien notiek nacionāla līmeņa atvadīšanās pasākums no varonīgā policista – žandarmērijas pulkveža Arno Beltrama. Viņš bija viens no pirmajiem policistiem, kas aizvadītajā piektdienā, 23.martā, ieradās notikuma vietā pie lielveikala Trebes mazpilsētā Francijas dienvidrietumos, kur bruņots vīrietis, kas rīkojās teroristiskā grupējuma “Islāma valsts” vārdā, bija sagrābis ķīlniekus.

Francijas policijas virsnieks, kurš piekrita palikt islāma ekstrēmista gūstā apmaiņā pret viņa sagrābtās ķīlnieces atbrīvošanu, slimnīcā mira sestdien, 24.martā no gūtajiem ievainojumiem, tā todien paziņoja Francijas iekšlietu ministrs Žerārs Kolons.

Kā ziņo “Euronews”, uz atvadu pasākumu no pulkveža un vēl trim šī terorakta upuriem Invalīdu nama laukumā, šodien aicināti 400 viesi. Pulkvedim tā bijusi sarežģīta izšķiršanās, ne tikai par to, vai kļūt par upuri šajā uzbrukumā, bet arī par to, “vai palikt uzticīgam pašam sev un savām vērtībām”. Tas, kā rīkojies Arno Beltrams, bijis viņa raksturam atbilstoši. “Kad viņa māte izdzirdēja, ka viens no policistiem ir samainījies ar ķīlnieci, uzreiz intuitīvi sapratusi, ka runa ir par viņas dēlu . Viņa jau iepriekš zināja, ka tas ir viņas dēls, iekams tas tika oficiāli paziņots,” tā turpinot stāstīt par mirušo pulkvedi, atvadu pasākumā sacīja Francijas prezidents Emanuels Makrons, vēsta “Euronews”.

Kā jau ziņoja LETA, kāds Marokā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš ticis novērots kā islāma ekstrēmists, 23.martā veica trīs atsevišķus uzbrukumus Karkasonā un netālu esošajā Trebē Francijā. Tādējādi kopējais piektdienas terorakta upuru skaits sasniedzis četrus cilvēkus. Vēl 15 cilvēki guvuši ievainojumus.

Vispirms viņš Karkasonā nolaupīja automašīnu, ievainojot tās vadītāju un nogalinot pasažieri. Pēc tam noziedznieks netālu atklāja uguni uz policistu grupu, sašaujot vienu no likumsargiem, bet pēc tam devās uz 15 minūšu brauciena attālumā esošo Trebi, kur lielveikalā “Super U” sagrāba ķīlniekus, nogalinot vēl divus cilvēkus.

Policijas operācijas laikā terorists tika likvidēts. Prokuratūra uzbrucēju identificējusi kā Marokā dzimušo Reduani Lakdimu, kurš policijai bijis iepriekš zināms kā sīks narkotiku tirgotājs. Taču kopš 2014.gada viņa vārds atradies arī tā dēvētajā “Fiche S” sarakstā, kurā tiek iekļauti islāma ekstrēmisti.

Galerijas nosaukums

Neskatoties uz to, Parīzes prokuratūra paziņojusi, ka pirms piektdienas traģēdijas nekas neesot liecinājis, ka Lakdims gatavotu teroraktu. Piektdienas vakarā aizturēta kāda ar Lakdimu saistīta sieviete, aizdomās par iespējamo līdzdalību terorakta organizēšanā, taču prokuratūra atteikusies atklāt viņas vārdu.

Saistītie raksti

Pēc ķīlnieku sagrābšanas Lakdims pieprasīja varasiestādēm atbrīvot Salahu Abdelslamu, kurš ir vienīgais izdzīvojušais no “Islāma valsts” kaujiniekiem, kas 2015.gada novembrī sarīkoja slaktiņu Parīzē, noslepkavojot 130 cilvēkus.

Neilgi pēc Lakdima likvidēšanas ķīlnieku atbrīvošanas operācijas laikā atbildību par uzbrukumu uzņēmās “Islāma valsts”. Grupējuma propagandas atzars “Amaq”, norādīja, ka uzbrukums īstenots, atsaucoties uz “Islāma valsts” aicinājumu vērsties pret valstīm, kuras apvienojušās cīņai pret šo ekstrēmistu organizāciju.

 

 

LA.lv