Pasaulē
Eiropa

VIDEO. Parīzes teroraktos apsūdzēto islāmistu Beļģijā atzīst par vainīgu0


Tiesa Beļģijā, Briselē, kur izskata Parīzes terorakta lietu, 23.04.2018.
Tiesa Beļģijā, Briselē, kur izskata Parīzes terorakta lietu, 23.04.2018.
Foto – LETA/EPA

Parīzes teroraktos apsūdzētais islāmists Salahs Abdeslams pirmdien Beļģijas tiesā atzīts par vainīgu slepkavības mēģinājumā apšaudē Briselē 2016.gada 15.martā.

Arī viņa līdzdalībnieks Sofjens Ajari atzīts par vainīgu slepkavības mēģinājumā.

28 gadus vecais Abdeslams ir vienīgais zināmais islāma ekstrēmists, kas izdzīvojis 2015.gada 13.novembrī Parīzē sarīkotajos teroraktos, kuros tika noslepkavoti 130 cilvēki.

Taču Beļģijā Abdeslams tiek tiesāts citā noziegumā – par Briselē 2016.gada 15.martā notikušo apšaudi. Trīs policisti šajā apšaudē tika ievainoti, bet viens terorists zaudēja dzīvību.

Pēc tiesas Beļģijā vēlāk gaidāms process arī Francijā, kur Abdeslams tiks tiesāts par Parīzes teroraktiem.

Saistītie raksti

Pēc Parīzes teroraktiem Abdeslams slēpās Briselē, kur tika aizturēts 2016.gada 18.martā – četras dienas pirms Briseles metro un lidostā notikušajiem teroraktiem. Pēc aizturēšanas Abdeslams tika izdots Francijai.

Uzbrukumos Briseles metro un lidostā dzīvību zaudēja kopumā 32 cilvēki. Gan par teroraktiem Parīzē, gan par Briselē pastrādātajiem noziegumiem atbildību uzņēmās teroristu grupējums “Islāma valsts”. Tiek uzskatīts, ka par teroraktiem abās pilsētās atbildīga ir viena un tā pati teroristu šūniņa.

LA.lv