×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. aprīlis, 2014
Drukāt

VIDEO: Pasaulē lielākais Lieldienu trusis apdrošināts par 1,1 miljonu eiro (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pasaulē lielākais trusis Darius, kurš savu dzimšanas dienu svin aprīlī un tāpēc nereti tiek dēvēts par Lieldienu trusi, dzīvo Lielbritānijā. Truša Dariusa saimnieki savu mīluli, kurš iekļuvis arī Ginesa rekordu grāmatā, ir apdrošinājuši par apdrošinājuma summu – 1,1 miljons eiro.

Apdrošināšanas sabiedrības “BTA Insurance Company” (BTA) pieredze un prakse liecina, ka Latvijā iedzīvotāji nav izrādījuši interesi par Lieldienu simbolu – trušu, vistu vai cāļu – apdrošināšanu. Iedzīvotāji arvien lielāku interesi izrāda par mājlopu – “naudas pelnītāju” – nevis mājas mīluļu apdrošināšanu. Dārgākais šobrīd BTA apdrošinātais dzīvnieks ir zirgs Marko, kurš apdrošināts par 2845 eiro.

Milzu trusis Darius šobrīd ir piecus gadus vecs, vienu metru un 30 centimetrus garš un sver 22,7 kilogramus. Izmēra ziņā viņš ir apsteidzis gan savu māti, gan savu vecomāti, kuras arī ieguvušas Ginesa rekorda titulus kā lielākie truši pasaulē.

Trusis Darius vēl aizvien turpina augt. Saimnieki savu mīluli raksturo kā mierīgu dzīvnieku ar labestīgu mirdzumu acīs. Trusis dienā apēd vismaz 12 burkānus, viņš labprāt ēd kāpostus, trušiem paredzēto barības maisījumu, kā arī ābolus, turklāt savu maltīti viņš mēdz ieturēt kopā ar saimniekiem pie galda.

Trusim Dariusam ir pašam savs miesassargs, kurš pelna nedaudz vairāk nekā 72 tūkstošus eiro gadā. Internetā pieejamā informācija liecina, ka pats trusis Darius sevi uzskata par suni. Rūpējoties par sava mīluļa – Ginesa rekorda titula ieguvēja – drošību, saimnieki viņu apdrošinājusi par apdrošinājuma summu – 1,1 miljons eiro.

BTA pieredze un prakse liecina, ka Latvijā mājas mīluļu apdrošināšana nav tik izplatīta. Līdz šim BTA nav saņēmusi nevienu pieteikumu par trušu apdrošināšanu. Ir bijusi interese par runājoša papagaiļa, mājas mīluļu – šķirnes dekoratīvo suņu – apdrošināšanu, tomēr Latvijas iedzīvotāji lielāku interesi izrāda par mājlopu – „naudas pelnītāju” – apdrošināšanu.

Pērn par 36% palielinājies zemnieku skaits, kuri BTA apdrošinājuši savus mājlopus. Dārgākā BTA apdrošinātā mājdzīvnieka titulu šobrīd ieņem zirgs Marko, kurš dzīvo Aizkraukles novadā un ir apdrošināts par apdrošinājuma summu – 2845 eiro. Otrs dārgākais BTA apdrošinātais dzīvnieks ir Hereforda šķirnes vaislas bullis Mikus, kurš dzīvo Valkas novadā un ir apdrošināts par apdrošinājuma summu – 2500 eiro.

Video par pasaulē lielāko trusi Darisu

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tur pat ar neapbruņotu aci redzams, ka tas nav trusis!!! Tas ir zaķis.

Draugiem Facebook Twitter Google+