Russia’s forward Artemi Panarin scores the decisive peanlty against Sweden’s goalkeeper Viktor Fasth at the Ice Hockey World Championships group A match between Sweden and Russia in the LANXESS arena in Cologne, Germany, Friday, May 5, 2017. Russia won the match with 2-1 after penalty shootout. (AP Photo/Martin Meissner)

Grandu mačā, iesākot pasaules čempionātu hokejā, piektdien Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievija ar rezultātu 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja kamēr Somija guva grūtu uzvaru pār Baltkrieviju.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Spēlē Ķelnē 15.minūtē Zviedrijas izlasi vadībā izvirzīja Elīass Lindholms, bet izlīdzinājumu krievi panāca 44.minūtē, kad pēc lieliskas piespēles no aizvārtes izcēlās Sergejs Andronovs. Trešajā trešdaļā Krievijai pārsvars metienu attiecībā bija 14:3, bet uzvaru neizdevās izraut un komandas devās pagarinājumā.

Pieliktajās minūtēs, spēlējot trijatā pret trijiem, abām komandām bija daudzas iespējas, tomēr arī rezultāts nemainījās. Savukārt “bullīšu” sērijā vienīgo reizi izcēlās Artemijs Panarins, nodrošinot Krievijai panākumu čempionāta ievadā.

Pērn Krievijas izlase ieguva bronzu, kamēr zviedri apstājās turnīra ceturtdaļfinālā, bet pēdējo reizi pie zelta godalgām abas komandas tika attiecīgi 2014. un 2013.gadā.

Šīs komandas sacenšas apakšgrupā, kurā ir arī Latvija. Nākamajā mačā vēlāk šodien mājiniece Vācija uzņems ASV, bet sestdienas agrajā mačā Latvija tiksies ar Dāniju.

Tikmēr Parīzes grupā Somija grūtā cīņā ar 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) apspēlēja Baltkrieviju. Jau pirmajās sešās minūtēs somi izvirzījās vadībā ar 2:0, kad izcēlās Sebastians Aho un Oskars Osala, tomēr 39.minūtē deficītu samazināja Jegors Šarangovičs, bet 45.minūtē izlīdzinājumu panāca Jevgēņijs Koviršins.

Uzvaru Somijai, spēlējot vairākumā, 50.minūtē izrāva Veli-Mati Savinainens.

Visā mačā Baltkrievija izrādīja cienījamu pretestību un arī metienu attiecība bija identiska – 24:24.

Pērn somi aizkļuva līdz finālam, kurā zaudēja kanādiešiem, kamēr baltkrievi samierinājās ar 12.vietu. Somi par pasaules čempioniem kronēti divas reizes – 1995. un 2011.gadā.

Nākamajā šīs grupas spēlē vēlāk piektdien Kanādas izlase tiksies ar Čehiju.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 16.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

Viņu vietā nākamajā gadā nāks Austrija un Dienvidkoreja, kuras ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, piedevām korejieši nākamgad elites grupā spēlēs pirmo reizi vēsturē.

Ceturtdaļfinālā pa diviem mačiem notiks Ķelnē un Parīzē, bet pusfināli un cīņas par medaļām norisināsies Ķelnē.