San Jose Sharks left wing Patrick Marleau, left, shoots the puck past Colorado Avalanche goalie Spencer Martin for a goal in the third period of an NHL hockey game Monday, Jan. 23, 2017, in Denver. The Sharks won 5-2. (AP Photo/David Zalubowski)

Sanhosē “Sharks” komandas 37 gadus vecais veterāns Patriks Marlo pirmdien iemeta četrus vārtus vienā periodā, kļūstot par pirmo Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāju kopš 1997.gada, kurš kaut ko tādu paveicis.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Aizvadītajā mačā “Sharks” viesos ar 5:2 (1:0, 0:1, 4:1) ļoti pārliecinoši apspēlēja visas līgas pēdējā vietā esošo Kolorādo “Avalanche” komandu. Pēc divām trešdaļām rezultāts bija neizšķirts 1:1, bet Marlo izcēlās 13 ar pusi minūšu laikā trešajā periodā, palīdzot vienībai tikt pie piektās uzvaras pēc kārtas.

Marlo kļuva par divpadsmito spēlētāju līgas vēsturē, kurš guvis četrus vārtus vienā periodā, un pirmo kopš 1997.gada 26.janvāra, kad to paveica Mario Lemjē. Tāpat viņš bija trešais spēlētājs “Sharks” komandas vēsturē, kurš izcēlies ar četriem precīziem metieniem mačā, sekojot Ovenam Nolanam (1995.gada 19.decembrī) un Tomāšam Hertlam (2013.gada 8.oktobrī).

Pats Marlo tagad tikai par trim precīziem metieniem atpaliek no 500 gūto vārtu sasniegšanas karjerās.

“Avalanche” komanda šosezon 45 spēlēs guvusi tikai 28 punktus, no priekšpēdējās vietas līgā atpaliekot par astoņiem punktiem.

Tikmēr vismaz punktu jau četrpadsmitajā mačā pēc kārtas nopelnīja Vašingtonas “Capitals” komanda, kas pirmdien ar 6:1 (2:1, 2:0, 2:0) droši uzvarēja Karolīnas “Hurricanes”. Uzvarētājiem divus vārtus guva krievs Dmitrijs Orlovs.

Tieši “Capitals” komanda ar 70 punktiem 47 spēlēs ir visas līgas līdere. Austrumu konferencē tai otrajā vietā ar 68 punktiem seko Kolumbusas “Blue Jackets”.

Tikmēr Rietumos pa 65 punktiem nopelnījušas Minesotas “Wild” un Čikāgas “Blackhawks” vienības.

Savukārt latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda ar 47 punktiem 46 spēlēs ir Austrumu konferences 15.pozīcijā, apsteidzot vienīgi Tampabejas “Lightning”, kuras sistēmā ir latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis. Arī Atlantijas divīzijā šīs abas vienības, kas guvušas vienādu punktu skaitu, atrodas divās noslēdzošajās pozīcijās.