Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO: Pēc atjaunošanas amatā Rimšēvičs nonācis izolācijā0


Ilmārs Rimšēvičs.
Ilmārs Rimšēvičs.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Pilnīgā politiskā un profesionālā izolācijā pēc atjaunošanas amatā nonācis Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Ar viņu atteikušās tikties visas valsts augstākās amatpersonas. Tikmēr pats Rimšēvičs, kuru Ģenerālprokuratūra apsūdz kukuļņemšanā, joprojām izvairās no intervijām ar žurnālistiem, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Latvijas Bankas prezidenta pienākumu pildīšanu Ilmārs Rimšēvičs atsāka 27. februārī – dienu pēc tam, kad Eiropas Savienības Tiesa atcēla Ģenerālprokuratūras viņam piemērotu drošības līdzekli liegumu vadīt centrālo banku. Lai gan pagājušas jau trīs nedēļas, “TV3 Ziņas” noskaidroja, ka viņš nav ticies ne ar vienu no augstākajām valsts amatpersonām.

Saistītie raksti

Ar Rimšēviču neplāno tikties arī finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) un galvenais banku uzraugs, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītājs Pēters Putniņš, jo ar Rimšēviču neesot par ko runāt. Deputāti Saeimā visai atklāti atzīst, ka Latvijas Bankas prezidents šobrīd atrodas politiskā un profesionālā izolācijā.

Lai arī ir iespējams mainīt likumu, kas dotu iespēju Saeimai Rimšēviču atbrīvot no amata, politiski panākta vienošanās to nedarīt, lai nesarežģītu attiecības ar Eiropas Centrālo banku. Līdz ar to, visticamāk, šāda situācija turpināsies, līdz pat decembrim, kad Saeimai jāievēl jaunais bankas prezidents.

LA.lv