Pasaulē
Eiropa

VIDEO. Pēc “Brexit” būs iecirsts pamatīgs robs ES budžetā3


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/AFP

Kādas būs turpmākās Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) attiecības pēc “Brexit”, šobrīd ir grūti definēt. Kamēr Lielbritānija joprojām cenšas panākt sev izdevīgākos nosacījumus, ES prioritāte ir budžets, kam britu aiziešana iecirtīs pamatīgu robu, vēstīja LNT ziņas.

Pēc Lielbritānijas izstāšanās, ES gadā zaudēs vairāk nekā 10 miljardus eiro. Kā šo iztrūkumu kompensēt nākamo gadu budžetos, politiķiem ir diametrāli pretēji viedokļi. Viena no versijām, kā aizlāpīt “Brexit” radīto robu budžetā, ir ES dalībvalstu iemaksu palielināšana. Arī Latvija jau ir paziņojusi, ka ir gatava maksāt vairāk.

Saistītie raksti

Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere intervijā LNT ziņām iezīmēja virzienus, uz kā rēķina šīs palielinātās iemaksas varētu veikt. “Ja tiešām neizdosies panākt konsensus šajā jautājumā, nu tad mums jāskatās uz pašu līdzekļiem, kā palielināt, piemēram, finanšu transakciju nodokli, sakārtojot pievienotās vērtības nodokli, muitas ieņēmumus.”

Savukārt Eiropas parlamentārietis no Polijas Jans Olbrihts norāda: “Lielbritānijas naudas, kas, piemēram, tiek izmantotas Latvijā un Polijā, – vairs nebūs. Tajā Briseles krājkasē šī nauda vairs nebūs! Mums būs jāpārstrādā mūsu politika, likumi un budžets, tāpēc mēs bieži atgādinām, ka Eiropa pēc “Brexit” būs citāda.”

 

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv