Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Pēc ST sprieduma steidz dzēst ierēdņu algu sarakstus internetā0

Ekrānuzņēmums no LNT ziņu video.

Satversmes tiesa (ST) secinājusi, ka valsts pamatlikumam neatbilst likuma norma, kas liek katru mēnesi valsts un pašvaldību iestādēm publicēt mājaslapā darbinieku vārdus un viņiem izmaksāto algu.  Tā ST lēma pagājušajā nedēļā. Līdz ar to valsts un pašvaldību iestādes steidzot pildīt ST spriedumu un dzēš to mājaslapās atrodamo informāciju ar darbinieku vārdiem, uzvārdiem un viņiem maksātajām algām, tā šovakar vēstīja LNT ziņas.

Tiesas spriedums jau ir stājies spēkā, tas ir galīgs un nav pārsūdzams.

Vienlaikus tiesa nemaz nav vērtējusi normas būtību, jo konstatēja, ka Saeima lēmuma pieņemšanā pieļāvusi “brāķi”. Deputāti paši nemaz neesot vērtējuši normas samērīgumu, turklāt skatījuši likumu vienotā paketē ar nesaistītu jautājumu – valsts budžetu.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele raidījumam sacīja, ka, lai arī tiesa normas būtību nevērtēja, to darījušas pieaicinātās personas – Tieslietu ministrija, tiesībsargs un datu aizsardzības speciālisti. ”Pieaicinātās personas vairums izteicās pēc būtības un izteicās negatīvi par šo regulējumu,” viņa noteica.

Norma, kas atzīta par Satversmei neatbilstošu, stājās spēkā 2018. gada 1. janvārī. Tiesa to atcēlusi ar atpakaļvērstu spēku.

Tas nozīmē, ka jādzēš arī iepriekš publicētie algu saraksti.

”Iestādes steidz dzēst šo informāciju no iestāžu mājaslapām,” tā LNT Ziņām teica Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes jautājumos Baiba Medvecka.

Šobrīd valsts iestāžu mājaslapās ir informācija, cik pelna, piemēram, iestādes juristi, klientu apkalpotāji vai politikas plānotāji, taču neviens netiek saukts vārdā.

Jau rīt, 12. martā, Valsts kancelejā notiks sanāksme, kurā tiks vērtēts, vai un kādā apmērā būtu publiskojama papildu informācija.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv