Notrdamas Universitātes dāmu basketbola komanda “Fighting Irish” svētdien Kolumbusā ar pēdējās sekundes tālmetienu nodrošināja Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) sieviešu basketbola čempionāta uzvarētāju titulu.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

“Fighting Irish” komanda finālā ar 61:58 (14:17, 3:13, 24:11, 20:17) uzvarēja Misisipi Štata universitātes “Bulldogs” vienību.

Par mača varoni kļuva Notrdamas Universitātes spēlētāja Arike Ogunbovale, kura izdarīja izšķirošo metienu, bet spēlē guva 18 punktus. Viņa gan nebija rezultatīvākā uzvarētāju rindās, jo ar 19 punktiem izcēlās Džesika Šeperda.

Zīmīgi, ka Ogunbovale uzvaras grozu iemeta arī pusfinālā, kurā “Fighting Irish” pagarinājumā uzvarēja titulēto Konektikutas Universitātes komandu “Huskies”.

Tikmēr “Bulldogs” vienībā Viktorija Vivjensa, kura piektdien ieguva Ennas Maijersas-Draisdeilas vārdā nosaukto balvu kā NCAA labākā uzbrūkošā aizsardze, izcēlās ar 21 punktu.

Jau ziņots, ka uz Maijersas-Draisdeilas balvu pretendēja arī Latvijas izlases basketboliste Kitija Laksa no Dienvidfloridas Universitātes komandas “Bulls”.

Svētdien aizvadītajā NCAA finālspēlē “Fighting Irish” spēlētājas pēc puslaika zaudēja ar 17:30, jo otrajā ceturtdaļā guva vien trīs punktus, taču pēc trešās ceturtdaļas rezultāts jau bija neizšķirts 41:41. Notradamas komanda veica lielāko atspēlēšanos NCAA dāmu finālspēļu vēsturē.

Mača beigas bija ļoti saspringtas, Notrdamas komandai, rezultātam esot neizšķirtam 58:58, trīs sekundes pirms pamatlaika beigām tiekot pie uzbrukuma. Izšķirošais metiens tika uzticēts Ogunbovalei, kura bija nekļūdīga, bumbai grozā iekrītot 0,1 sekundi pirms sirēnas. Zīmīgi, ka pirms šī metiena viņa no spēles bija trāpījusi vien piecus no 20 raidījumiem.

Notrdamas Universitātes basketbolistes par NCAA čempionēm kļuva otro reizi, svētdien atkārtojot 2001.gadā gūto panākumu.

Jau vēstīts, ka NCAA izslēgšanas spēlēs piedalījās arī trīs latvietes, taču Laksas un Dignas Strautmanes pārstāvētās komandas zaudēja jau pirmajā kārtā, bet Paulas Strautmanes pārstāvētā vienība izstājās otrajā kārtā.

Laksa spēlē Dienvidfloridas Universitātes komandā “Bulls”, D.Strautmane pārstāv Sirakjūsas Universitātes komandu “Orange”, bet P.Strautmane ir “Quinnipiac” Universitātes komandas “Bobcats” basketboliste.