Mobilā versija
+12.4°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 22. jūlijs, 2017
8. septembris, 2015
Drukāt

VIDEO: Pedofilus turpmāk sodīs bargāk (4)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Seksuālā vardarbība pret bērniem tiks sodīta bargāk nekā patlaban, to paredz šodien Saeimas Juridiskajā komisijā atbalstītie Tieslietu ministrijas paspārnē tapušie grozījumi Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā.

Par 16 gadu nesasniegušas personas pavešanu netiklībā cietumsods tiks palielināts no trīs uz pieciem gadiem, bet par pamudināšanu iesaistīties seksuālās darbībās – no viena uz četriem gadiem.

Pedofiliem līdz pieciem gadiem plānots pagarināt papildsodu – probācijas uzraudzību, kā arī pedofilu noziegumiem noilgumu plānots sākt aprēķināt no dienas, kad cietušais būs sasniedzis pilngadību.

Lai arī komisijā tika pausts vienbalsīgs atbalsts Tieslietu ministrijas priekšlikumiem, tika atzīts, ka visas problēmas tie nerisinās un daži ir tikai formāli.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Laikam Rasnačam arī ir problēmas saukt lietas īstajā vārdā un pedifilu praktiskā amnestija jau ar likumu…

  2. Apbrīnojama loģika Atbildēt

    Kalnmeieram apbrīnojama loģika, patiesībā ir pilnīgi vienalga par ko varmāka domā vai nedomā nozieguma izdarīšanas brīdī, bet tādiem morāliem kropļiem ir jābūt adekvātai sodu sistēmai. Citādi pēc Kalnmeeira domām sanāk tā, ka ja nodzertas smadzenes kaut ko darot neko nedomā, tad arī sods tādam nav liels jāpiemēro?! Nu tā varēja saprast. Šitādiem morālajiem kropļiem ir jābūt bargiem sodiem, jo nevienam nav tiesību izkropļot cita (vēl jo vairāk bērna) dzīvi uz visu atlikušo mūžu. Kāpēc pie mums augša tik ļoti tur rūpi par varmāku labsajūtu, nevis par upuriem, kā tam normālā tiesiskā valstī vajadzētu būt?!

  3. Par noilgumu - labs variants Atbildēt

    Par noilgumu – labs variants. Jo vairums upuru ir gatavi sākt runāt jau būdami pieauguši, bet tad jau likumā paredzētajā vecajā versijā ir iestājies noilgums un pedofiliņš atkal izsprucis sveikā cauri.

  4. Mīksti sodi pat palielinot Atbildēt

    Skaidrs, 10 mēnešus vecā bērna sakropļotājam piespriedīs maksimāli piecus gadus cietumā. Mūsu augša tiešām tur lielu rūpi par pedofilu labsajūtu, par labu uzvedību slimo zīdaiņa izvarotāju izlaidīs no cietuma pēc ~2,5 gadiem. Tā stipri vien saudzīgi pret varmāku, upuris – nu tas nav tik svarīgi, tur jau kaut ko sašuva, gan jau kaut kā….

Izveido "oligarhu sarunu" parlamentārās izmeklēšanas komisiju (5)Saeima šodien izveidoja parlamentārās izmeklēšanas komisiju par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tā dēvētajā oligarhu lietā.
Draugiem Facebook Twitter Google+