Latvijā
Novados

VIDEO. Pensionāre Valkā sūdzas policijā: zvērināta advokāte neatdod parādu1


Svetlana Jahimčika.
Svetlana Jahimčika.
Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma “4.studija” video.

80 gadus vecā Svetlana Jahimčika no Valkas stāsta, ka esot aizdevusi savai kaimiņienei – apkārtnē pazīstamai zvērinātai advokātei Inārai Niedrājai – prāvu naudas summu, kas mērāma vairākos simtos eiro. Piecpadsmit gadus abām bijušas “pieklājīgas attiecības”, bet tagad pasliktinājušās neatdotā parāda dēļ, vēstī LTV raidījums “4.studija”.

Sākumā advokāte Niedrāja esot aizņēmusies  300 eiro, stāsta Svetlana. Parādu solīts atdot pēc pāris dienām. Taču pēc tam zvanījusi un lūgusi aizdot vēl 300 eiro. Beigu beigās aizdevusi 500 eiro, līdz ar to kopējā parāda summa sasniegusi 800 eiro. Mēnesi gaidījusi, bet nekā –  advokāte  aizņemto naudu neesot atdevusi.

Pēc laika advokāte esot prasījusi aizdot vēl 1200 eiro, tā raidījumam turpina stāstīt Svetlana, kura pati saimnieko savā nelielajā viesu namā. “Nu iedod, iedod, man ļoti vajadzīgs,” tā naudas lūgšanu komentē pensionāre. Nauda aizdota. Pēc tam pusgada laikā Svetlana uzstājīgi prasījusi parādu atdot, kas arī izdarīts. Tiesa gan, parāds atdots pa daļām.

Taču – ar šo Svetlanas stāsts nebeidzas.

16.augustā advokāte esot atkal no jauna lūgusi aizdot naudu – 700 eiro.

Šoreiz advokāte piesolījusi parādu atdot ar uzviju, proti, 700 eiro vietā atdošot 1000 eiro, stāsta Svetlana. “Apsolīja pēc nedēļas, ka man atdos!” stāsta pensionāre. Pēc nedēļas kaimiņiene ieradusies pie Svetlanas ar papīra lapu, lūdzot aizdot vēl 800 eiro. “Nu, pietiek! Es nevaru vairāk tos 800 eiro,” atminas Svetlana. Taču advokāte neesot likusies mierā. Iedevusi pensionārei parādzīmi. Svetlana kārtējo reizi naudu aizdevusi.

Jo tālāk, jo sarežģītāk. Svetlana izpētījusi parādzīmi – tā rakstīta uz Niedrājas dēla vārda. “Bet, kurš rakstījis to parādzīmi, – to es tak nezinu!” konstatēja Svetlana. Pagājis laiks, taču parāds aizvien neesot atdots. Advokātes vīrs Svetlanu tikai informējis, ka dēls parādu neatdošot. Ar pašu advokāti Niedrāju raidījumam neesot izdevies ne satikties, ne sazvanīties.

Tā nu pensionārei nekas cits neatlicis, kā doties uz Valsts policijas iecirkni Valkā un rakstīt iesniegumu. Atbilde būs jāgaida mēnesi – lietas izpētei ķērušies klāt policisti.

Kopējā parāda summa sastāda 1500 eiro, kuru Ināra Niedrāja neesot atdevusi noteiktajā laikā, vēstīja “4.studija”.

Plašāk skatīt pievienotajā video.

LA.lv