×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
9. janvāris, 2018
Drukāt

VIDEO. Pinto: latvieši neatgriezīsies, ja pensijām piemēros nodokli (47)

Foto: LETAFoto: LETA

Elīna Pinto

“Mūsu aptaujā apliecinājās tas, ka 90% no Eiropā mītošajiem pirmspensijas vecuma cilvēkiem saka, ka viņi neatgriezīsies Latvijā, ja viņu minimālajai pensijai (kas netiktu aplikta ar nodokli viņu tagadējā mītnes zemē) Latvijā tiks piemērots nodoklis – kāds ir pašreizējais regulējums,” Eiropas Latviešu apvienības vicepriekšsēde Elīna Pinto apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”.

E.Pinto norādīja, ka, runājot par reemigrāciju, jādomā par visiem aizbraukušajiem, nevis tikai jauniem cilvēkiem: “Domājot par atgriešanos, mums nevajadzētu domāt tikai par jauniem, daudzsološiem jaunuzņēmējiem ar vēlams 5 bērniem, kuri apmetīsies uz dzīvi reģionos un radīs augstākās globālās pievienotās vērtības produktus. Ir jādomā par to, ka ikviens cilvēks ir vērtība.”

Viņa atklāja, ka vairākums pirmspensijas vecuma cilvēku uzskata, ka, pirms viņi nolemtu atgriezties, Latvijā būtu jāsakārto sociālās aprūpes sistēma. “Pirmspensijas vecuma cilvēku aptaujā uzradījās tas, ka lielākā daļa no tiem, kuri jūtas, ka pastāv kādi šķēršļi atgriezties, norāda uz sociālās aprūpes sistēmas nesakārtotību Latvijā, kas viņiem būtu būtisks arguments, pieņemot lēmumu par atgriešanos,” sacīja E.Pinto.

E.Pinto uzskata, ka, mēģinot cilvēkus pārliecināt atgriezties, būtu jārisina praktiskas problēmas, kā šī, nevis jārunā tikai par vispārējām vērtībām. “Pirms mēs runājam par to vai nācija ir izzūdoša vai plaukstoša, ir jāstrādā ar konkrētām lietām. Ar skaistu dabu un tuviem cilvēkiem vien nepietiek, lai cilvēki varētu justies droši par nākotni. Domāju, ka Latvijai ir iespēja kļūt vēl sociāli atbildīgākai, tiesiskākai un stabilākai, lai mēs visi justos droši par nākotni,” ir pārliecināta E.Pinto.

Pievienot komentāru

Komentāri (47)

 1. Kam vispār vajadzīgi pensionāri?

 2. Deputāti ir tikai cilvēki, pārējie taču ir darba lopi-goji, kurus varag slaukt un izmēst mēslainē

 3. Ar ko viņi labāki par Latvijas pensionāriem?

 4. tipiski jaunizbraucēju blējieni, mums pienākas, mums vajag

 5. Latvieši! Brauciet prom no Latvijas izpelniet tur pensiju, un tad jums atšķirībā no Latvijas latviešiem nebūs no pensijas jāmaksā nodokļi! Tas ko šī kundzīte vēlas panākt.

 6. šitā demagoģija – mēs nebrauksim, ja mums nebūs īpašas atlaides salīdzinājumā ar Latvijā dzīvojošajiem – ir patiesībā ļoti pretīgi merkantīla

 7. Bt UK taču arī pensijām piemēro nodokli

 8. joprojām nesaprotu šo retoriku- ar nodokli aplikta pensijas daļa šausmīgi ietekmē lēmumu re-emigrēt, kamēr faksts, ka valstis var vispār pārtraukt pensiju izmaksu izbraukšanas gadījumā šaii kundzītei problēmas nerada? nu ja, vairāk jau runa tad būtu par zemo algu saņēmējiem, nabadzības novēršanas instrumenrtiem, ja ka vai UK:):)

 9. Neticu, ka būs daudz tādu, kuri gribēs atgriezties, pat, ja Latvijā pēkšņi nez no kurienes uzrakstos piena upes ķīseļu krastos. Ja ir pierasts pie civilizētas, saprātīgas un sakārtotas dzīves, tad iedzīvoties Latvijā būs grūti. Ne jau visu nosaka nauda, dzīves vides kvalitāte arī ir svarīga lieta! Atgriezīsies varbūt tādi – ļoti uz latviskumu, latvisku vidi tendēti cilvēki, kuri ārzemēs (es te domāju civilizētās ārzemes – UK, Vāciju, Skandināviju Čehiju un c.) dzīvojuši neilgu laiku un tā īsti nav spējuši iekļauties tajā vidē. Domāju, ka vairākumam ir tāda attieksme, kā vienai manai paziņai, kura saka, ka jau pāris stundas pēc iebraukšanas Rīgā, uznāk nenormāls stress un gribas ātrāk atpakaļ mājās – Anglijā!

 10. “pirms viņi nolemtu atgriezties, Latvijā būtu jāsakārto sociālās aprūpes sistēma”!!! Un kurš tad būs tas, kurš to sistēmu kārtos? Laikam tie, kuri palikuši uz vietas neskatoties ne uz ko. Tad kāda joda pēc man būtu jāgādā par tiem, kuri strādajuši citas valsts labā un maksājuši tai nodokļus?

 11. Pilniba piekritu , sadam lemumam ! Kamdel , viniem jabaro Latvijas Oligarhi , jabaro OIK , SAEIMA 100 SEDOSAS RIKLES , visadas piemaksas un premijas MINISTRIJAM ? ES AIZLIEDZU , SAVIEM BERNIEM SUTIT NAUDU , JO KASS nodokli .labak , lai pasi tere , savu nopelnito !IZTIKSU , AR MAIZITI UN UDENI !

 12. Vai Latvijā ir statiatika,cik cilvēki ir nostrādājuši tos četrdesmit noteiktos?uN CIK LIELA PENSIJA?mANS TĒTIS NOMIRA AR 190 LATU LIELU PENSIJU,NOSTRĀDĀJOT NEPĀRTRAUKTI VAIRĀK KĀ PIECDESMIT GADUS.UN ALGA BIJA LABA.,RUBĻOS!mAN PĒDĒJĀ ALGA LV. BIJA 128LS.MAN NEBIJA NORMĀLA ALGA LV. UN NEBŪS NORMĀLAS PENSIJAS.ŠEIT,MAN IR NORMĀLA ALGA BET NEBŪS NORMĀLAS PENSIJAS,JO ČETRDESMIT NOSTRĀDĀT VECUMS NEĻAUS,BŪS 98!

 13. Visi šitie muldoņas safantazējušies, ka aizbraucot uz Angliju un pusgadu pastrādājot mazkavalificētu darbu būs pensija, kas mērāma 100-os tūstošos. Tās kapeikas, ko 99% viesstrādnieku saņems pensijā būs daudz par maz, lai latvijā izdzīvotu kaut pāris dienas. Cita lieta ir Lielbirtānijā – pensijas nāk kopā ar dažādām ekstrām, kas kompensē to mazo apmēru naudā.

 14. Cienījamie pensionāri! Atbildēt

  Novembra vēlēšanās balsosim par to partiju,kas atcels šo cilvēka cieņu pazemojošo nodokli,to ieturēt
  no pensijas.

  • Balsot var un vajag Atbildēt

   Nodokļi jāatceļ mazajām pensijām,bet tie ,,treknie”, kuri var saņemt/saņem tūkstošus,tie gan lai maksā,jo ir no kā maksāt.

 15. Negribam maksāt nodokli no savas pensijas? Braucam prom visi! Cik gadi jādzīvo ārzemēs, lai kvalitātes ficetos šai shēmai?

 16. Minimālo Algu Latvijā 1000 EUR/mēn un Neapliekamo minimumu 820 EUR/mēn. Pievienojies grupām Facebook un Draugos.

 17. Ar ko viņi labāki par mūsu pensionāriem

 18. Kāpēc pansionāriem jāmaksā nodoklis no pensijas, jo strādājot viņi visus nodokļus ir samaksājuši?
  ‘Par kādiem grēkiem tiek sodīti strādājošie pensionāri, ja Valsts viņiem izņēmuma kārtā atvelk nodokļus no pirmā nopelnītā santīma?
  Varbūt par to, ka saglabājuši veselību un ir spējīgi konkurēt darba tirgū?

  • Pensionāriem jāmeklē ,,melnais” aplokšņu darbs,tad nebūs jāmaksā nodokļi no saņemtā,jo neko nezaudēs,pensiju lielāku sev nenopelnīs. Es tā daru- pa melno,klāt pie pensijas nk tīrā peļņa.

 19. Pensionāri jau strādājot nodokļus ir nomaksājuši, kāpēc viņiem tie jāatvelk vēlreiz no pensijas?
  par kādiem grēkiem tiek sodīti strādājošie pensionāri, kuriem nodokļus novelk no pirmā nopelnītā santīma?
  Vai par to, ka saglabājuši veselību un var sekmīgi starēt darba tirgū?

 20. tāds jau ir plāns ,iztīrīt tukšu LV NO CILVĒKIEM ,lai zviedru investoriem nemaisās pa kājām

 21. Nu tad nekā! Lai paliek , kur ir. Nevar būt kaut kādi neaizskaramie, kuri izmantos vietējo infrastruktūru un nemaksās nodokļus. Vai arī visi pensionāri ir no tiem jāatbrīvo.

 22. Latvieši tomēr ir viena nenovīdīga un tautiņa. Bet Pinto kundzei jāsaka Liels Paldies par nesavtīgo darbu aizbraukušo labā.

 23. p-viņa Latvijā izskatītos daudz labāk saviem gadiem, izskatās veca, sažuvusi, nogurusi, varu saderēt, ka viņai vēl nav 40.

 24. Tā Pinto ir smuks meitēns saviem gadiem. Droši, ka nocopēja ārzemnieku

 25. ja jau azbrauca un sapelnija tur pensiju, tad lai dziivo tur.Liela dala taa pat atbrauks ar plikaam dirsaam un bez pensijas , kur latvija tos liks, un te veel paraadi un sms krediiti nenodzeesti

 26. DIEZ VAI VEEL KAADAA ES VALSTII IR NODOKLIS PENSIONAARAM, KURAM PENSIJA IR ZEM IZTIKAS MINIMUMA,…VISU DZIIVI MAKSAA NODOKLJUS UN VEEL NODOKLIS NO NODOKLJA .ABSURDS! TAS IESPEEJAMS TIKAI LATVIJAA. UZ SHITO MAFIJAS SAGRAABTO VALSTI ATGRIEZIISIES TIKAI SLAISTI UN MULJKJI.

  • Kate,nodokļi no pensijām ir jāmaksā arī citur,ne tikai LV.Man ir nopelnīta pensija ārpus Latvijas,nav ļoti liela,bet dzīvot var,taču nodoklis tāpat ir jāmaksā,vienīgais,ka šeit no pirmajiem 5000 € gada pensijas nav jāmaksā nodoklis,bet virs tā ,jāmaksā 39% apmērā.

 27. Ak Dievs, cik gudri te visi runaa..kaameer neapmirs pasjreizeejaa politiskaa elite (Latvijaa), neviens latvietis neatgrieziisies un vinju beerni pamazaam aizmirsiis sencju valodu .Juus neko nespeejat reaali piedaavaat , jo Juus pastaaviigi murgojat un dziivojat nereaalos sapnjos .Driiz Latvijaa paliks tikai Saeima kuraa pasji straadaas , pasji maksaas sev pensijas un nebuus no kaa vairaak zagt…

  • Esmu pensionāre -invalīde, man no pensijas atvelk nodokli.Nodokļus esmu maksājusi 40 gadus, bet lūk viņiem tak nepietiek algu paaugstināšanai Viņiem tak neinteresē , ka man jāpērk dārgās zāles un jāmaksā , lai tiktu uz izmeklējumiem pie ārstiem

 28. manis pēc lai viņi arī paliek tur, kur maksājuši nodokļus, nav ko vilkties atpakaļ no laimes zemes uz nonievāto un pamesto Latviju

 29. Nodoklis pensijām savā būtībā ir nodoklis par samaksātu nodokli. Jau saņemot un tērējot nodokli pensionārs dod savu artavu valsts attīstībai. Bagātāks cilvēks var vairāk tērēt, aug apgrozijums tirgotājiem, kuri savukārt maksā nodokļus Ja mūsu 100 “gudrās” galvas domāšanu palīgā ņemtu, varbūt lietas ietu uz pareizo pusi.

 30. 90desmitos atgriezt šitos apšaut

 31. Jāskatās, cik tas viss izdevīgi skandināvu investoriem, šķiet, tomēr viņu intereses svarīgākas.

 32. Jaunuzņēmēji ar vismaz 5 bērniem…Kā ar realitātes sajūtu???

 33. Latvijas zvirbulis>eirozoss Atbildēt

  Tas interesē visu tautu!

 34. Un,ja 0% vietā(Īrijā un Lielbritānijā),būs jāmaksā 21% PVN pat par maizi!

 35. KURU INTERESĒ ŠĪS BŪTNES VIEDOKLIS?

Draugiem Facebook Twitter Google+