Latvijā
Rīga

VIDEO. Pirms pārbūves dokumentē Rīgas Centrālās stacijas kultūrvēsturiskās vērtības0


Arhīva foto. Rīgas Centrālā stacija.
Arhīva foto. Rīgas Centrālā stacija.
Foto – LETA/Ieva Čīka

Gatavojoties “Rail Baltica” būvniecībai, Rīgas Centrālajā stacijā ir uzsākta vērtīgo kultūrvēsturisko vērtību apzināšana un to trīsdimensionāla uzmērīšana, vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Tagadējā dzelzceļa stacija pamatīgu pārbūvi piedzīvoja 2002. gadā. Tolaik daudz netika domāts par sešdesmito gadu stacijas saglabāšanu. Pēc tirdzniecības centra “Origo” būvniecības palicis nav daudz, taču nu ir jāglābj, kas ir palicis, piemēram, neona uzraksts “Rīga”. “Es pieņemu, ka tas bija pirmais uzraksts ar neonu Rīgā. 1960.gadā tas neons parādījās, un tas, kā tas šobrīd izskatās ar tām caurulītēm, kas drusku karājas, – ir stipri autentiski!” stāsta Baiba Eglāja, kura ir  SIA “Arhitektoniskās izpētes grupas” valdes priekšsēdētāja.

Saistītie raksti

Eiropas dzelzceļa līniju pārstāve norādīja, ka saglabājamās vērtības tiks iekļautas jaunajā stacijā, kur tagadējās stacijas vēsturiskos elementus apvienos ar uzlabojumiem stacijas apmeklētāju ērtībai.

Pārbūve Rīgas Centrālajā stacijā sāksies jau nākamajā gadā, bet būvdarbi, galvenokārt, notiks sliežu teritorijas. Savukārt stacijas laukuma pusē viss saglabāsies tagadējā izskatā, arī stacijas pulkstenis paliks, vēstīja raidījums.

Plašāk pievienotajā video!

LA.lv