×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2013
Drukāt

VIDEO: Pļaviņu HES plūdu mazināšanai atver slūžas

Kadrs no videoKadrs no video

Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuvē pašlaik tiek uzturēts plūdu ietekmi mazinošs ūdens līmenis, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas energoapgādes kompānijas “Latvenergo” preses sekretāre Ivita Bidere.

“Ūdens līmenis Pļaviņu HES ūdenskrātuvē tiek regulēts, ievērojot Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) sniegtos norādījumus un HES drošības prasības. Tādējādi, turot ūdens līmeni pieļaujamā augstumā, kas ir optimāls gan apkārtējo teritoriju, gan HES tehniskajai drošībai, tiek mazināta plūdus izraisošā ledus sastrēguma ietekme Pļaviņu pilsētā. Atbilstoši palu darbu grupas iedibinātajai kārtībai VUGD nodrošina saskaņotu un vienotu darbību iespējamo plūdu apdraudējuma gadījumā un plūdu bīstamības mazināšanā Daugavas upes baseinā,” klāstīja Bidere.

{source}
<iframe width=”640″ height=”360″ src=”http://www.youtube.com/embed/XX1aTLFvbYc” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Viņā atzīmēja, ka pavasara pali ir laiks, kad uz maksimālo slodzi strādā visas Daugavas HES, saražojot šajās ražotnēs lielāko elektronerģijas apmēru gadā. “Ja citos gada laikos Rīgas, Ķeguma un Pļaviņu HES strādā tikai daļa hidroagregātu, tad šobrīd, esot augstai ūdens pietecei, darbojas visi hidroagregāti,” iebilda “Latvenergo” preses sekretāre.

Bidere informēja, ka Daugavas pietece pēdējās dienās pārsniedz 3000 kubikmetru, tādējādi arī pārsniedzot Pļaviņu HES hidroagregātu caurvadi, kas ir 2800 kubikmetru, tāpēc tiek atvērti ūdens pārgāznes aizvari.

Savukārt “Latvenergo” HES tehniskais direktors Dzintars Ostaņēvičš atzīmēja, ka Pļaviņu HES atvēršana nav ikgadējs notikums, jo tas ir atkarīgs no palu spēka. “Iepriekšējo reizi aizvari tika atvērti 2010.gada palos. Jāuzsver, ka Pļaviņu HES darbība, to saskaņojot ar operatīvajiem dienestiem, pat mazina plūdu ietekmi – piemēram, pagājušajā nedēļā ar līmeņa svārstību palīdzību tika salauzts ledus slānis atsevišķās upes vietās,” norādīja Ostaņēvičš.

Jau vēstīts, ka Pļaviņās ceļas ūdens līmenis un turpina applūst jaunas teritorijas. Glābēji situāciju raksturojoši kā nestabilu.

“Latvenergo” ir Latvijas valstij piederošs energoapgādes komersants, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī sniedz telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+