Latviešu talants Kristaps Porziņģis Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā svētdien izcēlās ar 14 punktiem, palīdzot sevis pārstāvētajai Ņujorkas “Knicks” izcīnīt uzvaru.
“Knicks” ar 111:97 (22:21, 33:24, 31:31, 25:23) savā laukumā uzveica Atlantas “Hawks”, kam ņujorkieši piedzīvoja zaudējumu Otrajos Ziemassvētkos.
“Knicks” pirms šīs spēlēs bija piedzīvojusi piecus zaudējumu sešās spēlēs, turklāt iepriekšējā mačā tā aizvadīja savu neveiksmīgāko ceturto ceturtdaļu franšīzes vēsturē un ar 81:108 piekāpās Čikāgas “Bulls”. Turpretī “Hawks” basketbolisti bija izcīnījuši septiņas uzvaras pēdējās astoņās cīņās.
Lai gan “Knicks” spēles sākumā iegūto pārsvaru Atlantas vienība sadeldēja, tomēr Ārona Aflalo lieliskā spēle palīdzēja “Knicks” atgūt pārsvaru, ko izdevās noturēt līdz mača galam.
Porziņģis šoreiz laukumā aizvadīja 32 minūtes un 45 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no desmit divpunktu raidījumiem, divus no trim tālmetieniem, kā arī abus izpildītos soda metienus.
Vēl latvietim šoreiz bija septiņas atlēkušās bumbas, divas kļūdas un trīs personiskās piezīmes.
Rezultatīvākais šajā mačā bija Aflalo, kurš sameta 38 punktus, par pieciem punktiem atpaliekot no sava karjeras rekorda, turklāt viņš realizēja pirmos septiņus tālmetienus, bet visā mačā garām aizmeta tikai trīs raidījumus no spēles. Zīmīgi, ka iepriekšējās trijās spēlēs kopā Aflalo bija iemetis tikai 17 punktus.
Tāpat “Knicks” rindās ar 16 punktiem un 11 bumbām zem groziem izcēlās Robins Lopess.
Savukārt pagājušās sezonas Austrumu konferences finālistes “Hawks” sastāvā rezultatīvākais ar 19 punktiem un deviņām bumbām zem groziem bija Pols Milseps.
Savus pirmos punktus latvietis guva pēc nospēlētām divarpus minūtēm, bet “Knicks” bija panākusi vadību ar 11:2, kas Atlantas vienībai lika ņemt minūtes pārtraukumu. Atgriežoties no pārtraukuma, viesi ņujorkiešu rupjo kļūdu dēļ guva septiņus bezatbildes punktus, bet ceturtdaļas vidū Porziņģis pie rezultāta 15:13 “Knicks” labā tika nomainīts. Tiesa, ceturtdaļas beigās viņš atgriezās laukumā, bet “Knicks” pirmās 12 minūtes noslēdza ar 22:21 savā labā.
Otrā ceturkšņa sākumā Porziņģis nepilnas minūtes laikā guva piecus punktus, tostarp realizēja savu pirmo tālmetienu. Turpinājumā viņš bija precīzs arī no soda metienu līnijas, kā arī ar vēl vienu “trejaci” mājiniekiem panāca desmit punktu pārsvaru (42:32). Ceturtdaļas vidū talantīgajam latvietim bija iespēja pievienot vēl divus punktus, taču viņa triektā bumba grozā no augšas atsitās pret stīpu. Pēc šīs epizodes Porziņģis uz dažām minūtēm devās atpūsties uz rezervistu soliņa, bet pēc atgriešanās viņš izcēlās ar bloķētu metienu. Pirmo puslaiku “Knicks” noslēdza ar 55:45 savā labā, bet latvietis spēles pirmajā daļā bija izcēlies ar 12 punktiem.
Otro puslaiku īpaši sekmīgi iesāka Aflalo, kurš trešās ceturtdaļas pirmajās sešās minūtēs sameta desmit punktus, ļaujot “Knicks” atrasties vadībā ar 70:57. Turpretī Porziņģim ar metieniem neveicās, toties viņš ar bloķētu Džefa Tīga metienu ievadīja uzbrukumu, pēc kura mājinieki panāca jau 74:57. Pēc divām minūtēm latvietis pievienoja vēl divus punktus, bet “Knicks” pēc trešā ceturkšņa saglabāja desmit punktu pārsvaru (86:76).
Ceturtās ceturtdaļas sākumu Porziņģis pavadīja uz rezervistu soliņa, bet “Knicks” palielināja pārsvaru. Pēc nospēlētām piecām minūtēm latviešu basketbolists devās laukumā, kad mājinieki bija vadībā ar rezultātu 98:84. Zīmīgi, ka atkal viņa triektā bumba no augšas atsitās pret stīpu, bet Entonija seši punkti pēc kārtas palīdzēja mājiniekiem panāk jau 107:90. Trīs minūtes pirms finālsvilpes “Knicks” rezervisti nomainīja Porziņģi, Entoniju, Kalderonu un Aflalo, kurš laukumu pameta aplausu pavadīts. Pēdējās minūtēs viesi nedaudz sadeldēja ņujorkiešu pārsvaru, taču tas netraucēja “Knicks” izcīnīt gana pārliecinošu uzvaru ar 111:97.
Šis bija komandu trešais duelis šosezon. Regulārā čempionāta sākumā ar 112:101 pārāka bija Atlantas vienība, bet Otrajos Ziemassvētkos “Knicks” tika pieveikta ar rezultātu 117:98. Otrdien komandas tiksies atkārtoti, Ņujorkas vienībai uzsākot trīs izbraukuma spēļu sēriju.
Ar 16 uzvarām 35 spēlēs “Knicks” atrodas 12.vietā Austrumu konferencē, kamēr “Hawks” ar 21 panākumi ir trešā.