Latviešu talants Kristaps Porziņģis otrdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē sasniedza jaunu personisko rekordu, iekrājot 29 punktus un palīdzot viņa pārstāvētajai komandai Ņujorkas “Knicks” izcīnīt uzvaru.
“Knicks” sezonas 12.spēlē savā laukumā ar 102:94 (26:21, 20:27, 34:24, 22:22) apspēlēja Šarlotes “Hornets” vienību, kurai vēl pirms nedēļas dramatiskā cīņas galotnē zaudēja ar 93:95.
Iepriekšējā mačā Porziņģis gandrīz pamanījās izraut uzvaru, kad mača pēdējā sekundē realizēja tālmetienu. Tiesa, tā ieskaitīšanai pietrūka pāris sekundes simtdaļas. Ja bumba no latvieša rokām izlidotu kaut nedaudz ātrāk, Ņujorkas klubs būtu izcīnījis uzvaru.
Savukārt šajā mačā cīņas galotne izvērtās mazliet mierīgāka, jo “Knicks” komanda bija iekrājusi nelielu rezultāta pārsvaru, ko spēja noturēt arī pašā spēles izskaņā, neskatoties uz nerezultatīvām pēdējām minūtēm. Līdz ar to “Knicks” krietni uzlabojusi savu uzvaru-zaudējumu bilanci, salīdzinot ar pagājušo gadu. Pērn Ņujorkas klubs sezonu iesāka ar piecām uzvarām un 36 zaudējumiem. Taču šogad 12 aizvadītās spēlēs gūti jau seši panākumi.
Šajā spēlē Porziņģis ne tikai demonstrēja atzīstamu sniegumu, bet arī sasniedza jaunu personisko rekordu. Pirms šīs spēles talantīgā latvieša labākais rezultāts bija 16 gūti punkti, taču šajā mačā Porziņģis iekrāja 29 punktus.
Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 31 minūti un astoņas sekundes, kā laikā trāpīja astoņus no 15 divpunktu metieniem un realizēja abus tālmetienus. Tāpat latvietis iemeta visus septiņus soda metienus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, nopelnot nu jau kārtējo “double-double”.
Tāpat talantīgais latvietis bloķēja vienu metienu, pieļāva vienu kļūdu un nopelnīja divas personīgās piezīmes.
Kā ierasts, Porziņģis šo maču sāka sākumsastāvā. Viņš jau no pirmajām minūtēm demonstrēja aktīvu basketbolu, gan gūstot punktus, gan tiekot pie atlēkušajām bumbām. Latvietis laukumā aizvadīja gandrīz visu pirmo ceturtdaļu, tiekot nomainīts vien ceturkšņa pēdējā minūtē. Aizvadītajā laikā Porziņģis guva astoņus punktus un izcīnīja sešas bumbas zem groziem, palīdzot savai komandai atrasties vadībā gandrīz visu spēles nogriezni.
Zīmīgi, ka nākamajās septiņās minūtēs, kamēr Porziņģis atradās uz rezervistu soliņa “Hornets” ne tikai panāca izlīdzinājumu, bet arī izvirzījās vadībā ar 38:30. Tiklīdz latvietis atgriezās laukumā, viņam bija nepieciešama nepilna minūte, lai gūtu savus nākamos punktus šajā duelī. Pirmā puslaika izskaņā Porziņģim izdevās realizēt arī pirmo tālmetienu šajā mačā, kas iepriekšējā cīņā pret “Hornets” neizdevās. Pateicoties rezultatīvajam latvieša sniegumam, “Knicks” rezultāta deficītu samazināja līdz diviem punktiem (46:48).
Trešajā ceturtdaļā Porziņģis laukumā pavadīja astoņas minūtes, kā laikā guva vēl dažus grozus, kopā iekrājot jau 24 punktus. Latvietis palīdzēja Ņujorkas klubam izvirzīties vadībā ar 68:65.
Nākamā reize, kad Porziņģis devās laukumā bija brīdī, kad līdz mača pamatlaika beigām bija palikušas nepilnas astoņas minūtes. Šoreiz laikā, kad latvietis neatradās laukumā, viņa komanda noturēja vadību un pat palielināja rezultāta starpību, esot vadībā jau ar deviņu punktu pārsvaru (90:81). Nepilnas desmit sekundes pēc Porziņģa atgriešanās laukumā, latvietis pašaizliedzīgā epizodē guva divus punktus ar sodu, ko pie tam arī realizēja.
Četras minūtes līdz pamatlaika beigām Porziņģis atkal tika nomainīts, bet jau pēc trim minūtēm atgriezās laukumā. Šajā laikā viesu komanda bija pietuvojusies mājiniekiem jau līdz četriem punktiem (94:98), taču 11,3 sekundes līdz spēles beigām Porziņģis realizēja vēl divus soda metienus, “Hornets” basketbolistiem atstājot vien minimālas cerības uz uzvaru. Taču arī atlikušajās sekundēs spēles liktenis nemainījās.
Porziņģis šajā mačā tikai par diviem punktiem atpalika no Latvijas basketbolistu NBA rezultativitātes rekorda – 2006.gada novembrī Andris Biedriņš spēja gūt 31 punktu spēlē.
Otrs rezultatīvākais basketbolists uzvarētāju rindās šoreiz ar 18 punktiem un 11 atlēkušām bumbām bija Karmelo Entonijs, bet 16 punktus pievienoja Ārons Aflalo.
Tikmēr viesu komandā 31 punktu sameta Kemba Volkers, 14 punktus pievienoja Spensers Hoss, bet ar 13 punktiem izcēlās Džeremijs Lins, kurš tieši “Knicks” klubā uzsāka savu veiksmīgo NBA karjeru.
Savukārt “Hornets” rindās spēlējošais franču uzbrucējs Nikolā Batums, kurš tika atzīts par aizvadītās nedēļas labāko Austrumu konferences spēlētāju, šajā mačā iekrāja vien četrus punktus un sešas bumbas zem groziem.
Ņujorkas “Knicks” ar sešām uzvarām 12 spēlēs ieņem desmito pozīciju Austrumu konferencē, bet “Hornets” ar pieciem panākumiem 11 mačos ir 13.pozīcijā.