Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis sestdien guva 21 punktu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) jaunās sezonas otrajā spēlē, bet viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks”, aizvadot pirmo maču savu skatītāju priekšā, ar rezultātu 111:104 (32:19, 25:30, 25:28, 29:27) pārspēja Memfisas “Grizzlies”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15

Porziņģis šajā spēlē laukumā bija 36 minūtes un 22 sekundes, kuru laikā sameta 21 punktu. Liepājnieks iemeta sešus no septiņiem divpunktu metieniem, vienu no trim tālmetieniem un sešus no astoņiem soda metieniem.

Latvietis izcīnīja arī piecas atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu metienu un sakrāja piecas piezīmes (video apskats no 20. sekundes).

Ar 21 punktu Porziņģis bija rezultatīvākais Knicks” komandā, bet 20 punkti bija Karmelo Entonija kontā. Tāpat lielu artavu uzvarā deva Žoakims Noā, kurš izcīnīja desmit bumbas zem groziem un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles. Tikmēr pretiniekiem rezultatīvākais bija Marks Gasols, kurš guva 20 punktus.

Tāpat kā sezonas pirmajā mačā, arī šajā spēlē “Knicks” sākumsastāvā bez Porziņģa laukumā devās arī Entonijs, Noā, Deriks Rouzs un Kortnijs Lī. Tieši Porziņģis bija tas, kurš mača 15.sekundē pēc Noā piespēles atklāja spēles rezultātu, netraucēti gūstot pirmos divus punktus mačā. Minūti vēlāk latvietis tika pie iespējas izpildīt soda metienus, un arī no šejienes viņš bija nekļūdīgs, panākot 5:2. Turpinājumā Porziņģis saimniekoja zem pretinieku groza, vācot atlēkušās bumbas, bet pirmās ceturtdaļas astotajā minūtē Latvijas basketbolists noslēdza ātro uzbrukumu ar vēl vienu grozu (24:12).

Sākoties ceturtdaļas devītajai minūtei, Porziņģis tika nomainīts, bet pirmo ceturksni latvieša pārstāvētā komanda uzvarēja ar rezultātu 32:19. Otrā ceturkšņa otrajā minūtē Porziņģis tika apturēts “trejača” izpildē un realizēja divus no trim soda metieniem, turklāt nākamajā epizodē viņš zem pretinieku groza ieguva atlēkušo bumbu, savu ievadīto uzbrukumu noslēdzot ar meistarīgām māņkustībām gūtu grozu. Divas minūtes vēlāk Porziņģim padevās prasmīgs metiens ar atsitienu pret vairogu, kas ļāva panākt jau 40:23, bet ceturkšņa vidū latvietis ar āķa metienu panāca 45:30.

Otrā ceturkšņa septītajā minūtē latviešu basketbolists devās atpūsties uz soliņa, bet pusotru minūti pirms došanās pārtraukumā viņš atgriezās laukumā. Pirmo puslaiku “Knicks” uzvarēja ar 57:49, bet Porziņģis šajā laikā sameta 14 punktus, savāca piecas bumbas zem groziem un atdeva divas rezultatīvas piespēles.

Otrais puslaiks iesākās ar agresīvu basketbolu, bet pēc piecām nospēlētām minūtēm latvietis tika pie saviem pirmajiem punktiem puslaikā. Ar tālu piespēli Kails O’Kvinss ievadīja ātro uzbrukumu, kuru ar “slam-dunk” noslēdza Porziņģis, turklāt latvietis tika kavēts, tādējādi viņam bija iespēja izpildīt soda metienu, kas arī bija precīzs (73:57). Trīs minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām, kad rezultāta tablo vēstīja 77:69 mājinieku labā, Porziņģis devās atpūsties uz rezervistu soliņa. Porziņģim esot laukuma malā, “Knicks” pārsvars saruka līdz trim punktiem (80:77), bet līdz ceturkšņa beigām divus punktus ņujorkiešiem pievienoja Džastins Holidejs.

Ceturtās ceturtdaļas pirmajā minūtē Porziņģim atkal bija jāstājas uz soda metiena līnijas, bet šoreiz latvietis iemeta vienu no diviem “sodiņiem” (85:79). Pusotru minūti vēlāk latvietis mēģināja iekarot grozu arī aiz tālmetienu līnijas, taču latvieša raidījums bija par īsu, bet nākamajā uzbrukumā “Grizzlies” pietuvojās līdz diviem punktiem (87:85). Trupinājumā Noā atkal dalīja piespēles, bet Entonijs ar trīspunktu gājienu panāca 90:85, bet nākamajā epizodē Porziņģis izprovocēja uzbrukuma piezīmi “Grizzlies” komandai, tādējādi bumba atkal nonāca “Knicks” rīcībā un Rouzs pievienoja vēl divus punktus mājinieku kontā.

Tuvojoties ceturtdaļas vidum, Porziņģis realizēja savu pirmo un vienīgo “trejaci” mačā, bet pēc minūtes Ņujorkas basketbolisti bija panākuši jau 99:85 savā labā. Pamatlaika pēdējās divarpus minūtēs komandas apmainījās ar piezīmēm, “Grizzlies” basketbolistiem cerot uz mājinieku neprecīzajiem soda metieniem, kas ļautu atspēlēties. Tiesa, šī stratēģija nenostrādāja, jo “Knicks” basketbolisti bija aukstasinīgi, nosargājot pārsvaru un uzvarot ar rezultātu 111:104.

LETA jau vēstīja, ka sezonas pirmajā spēlē Porziņģis iemeta 16 punktus, kas gan neglāba “Knicks” no zaudējuma 88:117 pērnās sezonas čempionei Klīvlendas “Cavaliers”.

Nākamajā spēlē “Knicks” otrdien viesosies pie Detroitas “Pistons” basketbolistiem, kuri sezonu iesākuši ar vienu uzvaru divās spēlēs.