Foto – AFP/LETA

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis trešdien guva 16 punktus, taču piezīmju nastas dēļ priekšlaicīgi atstāja laukumu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, taču viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda savā laukumā ar 118:111 (17:22, 20:26, 31:28, 31:23, 19:12) pagarinājumā pārspēja Jūtas “Jazz” vienību.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Zīmīgi, ka jau otrajā mačā pēc kārtas “Knicks” komanda izcīna panākumu pagarinājumā. Savukārt pēdējo desmit maču laikā Ņujorkas vienības basketbolisti guvuši septiņus panākumus, kas ļāvis strauji pietuvoties izslēgšanas spēļu zonai.

Porziņģis šajā duelī laukumā pavadīja 28 minūtes un 50 sekundes, grozā raidot divus no četriem divpunktu metieniem, divus no pieciem tālmetieniem un visus sešus soda metienus. Tāpat latvieša rēķinā piecas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, trīs bloķēti metieni, viena kļūda un sešas personiskās piezīmes, kas laukumu lika pamest priekšlaicīgi.

Šī ir otrā reize Porziņģa NBA karjerā, kad viņš laukumu piezīmju dēļ spiests atstāt priekšlaicīgi.

Kā zināms, pēdas traumas dēļ nebija skaidrības par Porziņģa dalību šajā mačā, taču viņš tomēr devās laukumā.

“Knicks” komandas sastāvā 30 punktus iemeta Karmelo Entonijs, kamēr 22 punkti un 16 atlēkušās bumbas Robinam Lopesam. Savukārt “Jazz” rindās ar 29 punktiem izcēlās Rodnijs Hūds, bet par trim mazāk pievienoja Gordons Heivords.

Šī mača pirmo daļu veiksmīgāk aizvadīja “Jazz” vienība, turklāt tā īpaši rūpīgi pieskatīja Porziņģi, kurš pirmajā ceturtdaļā nemaz neuzmeta pa grozu. Tiesa, pirmā puslaika izskaņa latvietim bija veiksmīgāka, viņam atzīmējoties ar bumbas triecienu grozā no augšas. Tiesa, pirmo puslaiku mājinieki no Ņujorkas noslēdza ar 11 punktu deficītu (37:48), kamēr Porziņģis pirmajās 24 minūtēs guva četrus punktus.

Otrais puslaiks Ņujorkas vienībai bija sekmīgāks, lai gan tā ievadā šī komanda vēl nespēja panākt sāncenšus. Lūzuma punkts pienāca noslēdzošajā ceturtdaļā, kad Porziņģis ar diviem precīziem soda metieniem un tālmetienu mazāk nekā četras minūtes pirms pamatlaika beigām izvirzīja vadībā “Knicks” – 87:86. Turpinājumā abas komandas cīnījās punkts punktā, bet 9,9 sekundes pirms beigām latvietis realizēja vēl divus soda metienus, panākdams 99:96 par labu mājiniekiem.

Dažas sekundes pēc tam viņš nopelnīja savu sesto personiski piezīmi, turklāt “Jazz” basketbolists Heivords 2,4 sekundes pirms pamatlaika beigām realizēja visus trīs soda metienus, panākdams neizšķirtu un papildlaiku.

Pagarinājumā tomēr labāk veicās “Knicks” basketbolistiem, kuri spēlēja pārliecinoši, un ar Derika Viljamsa un Entonija pūliņiem guva uzvaru.

Ar 22 uzvarām 44 spēlēs “Knicks” ieņem Austrumu konferences devīto pozīcijā, bet “Jazz” ar 18 panākumiem 42 mačos ir desmitie Rietumu konferencē.

Regulārā čempionāta turpinājumā “Knicks” piektdien savā laukumā spēkosies ar Losandželosas “Clippers”.

“Knicks” Porziņģi izvēlējās šīs vasaras NBA draftā ar ceturto numuru.

Līdz šim pasaules spēcīgākajā basketbola līgā bija spēlējuši tikai divi Latvijas basketbolisti – Andris Biedriņš savas karjeras laikā pārstāvēja Goldensteitas “Warriors” un Jūtas “Jazz”. Viņš 516 regulārā čempionāta spēlēs vidēji guva 6,3 punktus un izcīnīja 7,0 atlēkušās bumbas, 2008./2009.gada sezonā vidēji pat gūstot 11,9 punktus un savācot 11,2 atlēkušās bumbas.
Savukārt pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados Gundars Vētra aizvadīja 13 spēles Minesotas “Timberwolves” komandā.