AP/Scanpix

Latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis svētdien guva 19 punktus, izcīnīja desmit atlēkušās bumbas un bloķēja piecus metienus NBA spēlē. “Knicks” pēc neveiksmīga pirmā puslaika divu Ņujorkas komandu duelī viesos ar rezultātu 112:120 (26:39, 23:28, 31:24, 32:29) zaudēja līgas vājākajai vienībai Bruklinas “Nets”, kas savā laukumā bija zaudējusi 16 spēles pēc kārtas.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

“Knicks” cieta trešo zaudējumu pēc kārtas un piekto pēdējos sešos mačos, kamēr “Nets” pēdējās septiņās spēlēs izcīnījusi trīs uzvaras. Tiesa, pirms tam Bruklinas vienība cieta 16 zaudējumus pēc kārtas.

“Knicks” ļoti vāji aizvadīja pirmo puslaiku aizsardzībā, ielaižot 67 punktus. Turklāt pretinieki tika slikti segti aiz tālmetienu līnijas, kas viņiem pirmajās 24 minūtēs ļāva iemest 14 no 20 trīspunktniekiem. Tuvojoties spēles pamatlaika beigām, “Knicks” pietuvojās līdz mīnus pieciem punktiem, taču pirmajā puslaikā izlieto ūdeni līdz galam nesasmēla un cieta zaudējumu.

Porziņģis šajā spēlē laukumā bija 33 minūtes, kuru laikā iemeta piecus no desmit divpunktu metieniem, divus no sešiem tālmetieniem un trīs no četriem soda metieniem.
Tāpat viņam desmit atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles, pieci bloķēti metieni, četras kļūdas un sešas piezīmes, kuru dēļ nācās priekšlaicīgi noslēgt maču. “Knicks” ar Porziņģi laukumā ielaida par četriem punktiem vairāk, nekā iemeta.

Porziņģis ar “double-double” atzīmējās pēc trīs spēļu pārtraukuma. Tāpat viņš otro maču pēc kārtas bija nasks pretinieku bloķētājs, jo iepriekšējā spēlē latvietis bloķēja sešus Detroitas “Pistons” basketbolistu metienus, tikai par vienu atpaliekot no NBA karjeras rekorda. Savukārt iepriekšējo reizi piezīmju normas dēļ Porziņģis spēli nepabeidza 29.janvārī, bet nākamajās 14 spēlēs viņam mazāk par sešām piezīmēm.

“Knicks” komandā ar 27 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām rezultatīvākais bija Karmelo Entonijs, 19 punkti Porziņģim, 17 punktus iemeta Deriks Rouzs, 15 punkti Kortnijam Lī, bet ar 13 atzīmējās Lenss Tomass.

Šajā mačā Entonijs pārsniedza 10 000 punktu robežu “Knicks” komandā, kuru pārstāv kopš 2011.gada, kad uz Ņujorku pārgāja no Denveras “Nuggets”. Entonijs “Knicks” visu laiku rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ieņem septīto vietu.

Tikmēr pretiniekiem ar 25 punktiem izcēlās Brūks Lopess, kurš iemeta sešus tālmetienus. Tikmēr 14 punkti un 11 atlēkušās bumbas Rondejam Holisam-Džefersonam, bet ar tikpat punktiem un deviņām bumbām zem groziem atzīmējās Trevors Bukers.

“Knicks” piedzīvoja šosezon 41.neveiksmi 67 aizvadītos mačos, bet viesos “Knicks” bilance tagad ir 24 zaudējumi 35 spēlēs. Savukārt Bruklinas komanda pārtraukusi 16 zaudējumu sēriju savā laukumā.
Ar 26 uzvarētām spēlēm Porziņģa pārstāvētais klubs Austrumu konferencē joprojām ieņem 12.vietu, no astotās pozīcijas, kurā atrodas Milvoki “Bucks”, atpaliekot par sešām uzvarām. Tiesa, “Bucks” ir aizvadījuši par divām spēlēm mazāk.
Tikmēr “Nets” ar 12 uzvarām 65 cīņās ir pārliecinoši pēdējā Austrumu konferencē un visā līgā.