Aizejošā gada Latvijas labākais basketbolists Kristaps Porziņģis sestdien sameta 22 punktus, taču viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), noslēdzot piecu izbraukuma spēļu sēriju pret Rietumu konferences komandām, bez lielām ierunām kapitulēja Denveras “Nuggets” komandai.

“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

“Knicks” viesos cieta neveiksmi ar rezultātu 114:127 (22:33, 32:29, 26:34, 34:31), piedzīvojot jau trešo zaudējumu pēc kārtas.

Porziņģis šajā mačā spēlēja 37 minūtes un 34 sekundes, kas bija ilgākais laiks starp visiem mača dalībniekiem. Tiesa, latvietim ne pārāk sekmējās ar metienu realizāciju, jo no spēles viņš trāpīja sešus no 13 divpunktu raidījumiem un tikai vienu no sešiem trīspunktu metieniem, toties realizēja septiņus no septiņiem sodiņiem.

Tāpat latvietis izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas pretinieku piespēles un nopelnīja četras piezīmes. Kamēr Porziņģis bija laukumā “Knicks” ielaida par pieciem, punktiem vairāk nekā iemeta, kas Ņujorkas kluba pamatsastāva spēlētāju vidū bija labākais rādītājs.

“Knicks” rindās rezultatīvākais ar 29 punktiem bija Karmelo Entonijs, kamēr Villijs Ernangomess sameta 17 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas zem groziem, bet Brendons Dženingss izcēlās ar 14 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm.

Savukārt “Nuggets” komandā rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Kenets Ferīds, kurš laukumā nemaz nedevās sākumsastāvā, bet Emanuels Mudiejs pievienoja 22 punktus.

Ņujorkas klubs vāji nospēlēja aizsardzībā, jo 127 ielaistie punkti viņiem ir šīs sezonas sliktākais rādītājs.

“Knicks” komanda šajā mačā tā arī ne reizi neatradās vadībā, jo jau sākumā ātri nokļuva iedzinējos ar 3:14, pēc tam tā arī nespējot atgūties. Porziņģim mača sākumā kliboja precizitāte, taču pirmās ceturtdaļas vidū viņš ar diviem punktiem un sodu spēja starpību samazināt līdz pieciem punktiem (9:14). Tomēr “Nuggets” uzreiz veica vēl vienu izrāvienu un pēc pirmās ceturtdaļas jau bija ieguvusi solīdu pārsvaru 33:22.

Porziņģis, paliekot malā pirmās ceturtdaļas pēdējās četras minūtes, laukumā atgriezās ar otrā spēles nogriežņa sākumu, taču atkal aizmeta garām pirmos trīs savus metienus. Spēlei ritot mierīgā gultnē “Nuggets” vienu brīdi pārsvaru palielināja līdz 16 punktiem (54:38). Puslaika beigās viesi gan nedaudz sasparojās, cenšoties atgriezt intrigu.

Tomēr arī pēc lielās atpūtas nekas daudz nemainījās un “Nuggets” droši soļoja pretī panākumam, bet trīs ceturtdaļām esot vadībā ar 96:80. Tiesa, mača beigās “Knicks” mēģināja glābties, aktīvi spēlējot arī Porziņģim, kurš realizēja sešus soda metienus, taču denverieši droši apslāpēja pretinieku centienus, tik mača beigās, kad laukumā jau bija rezervisti, ļaujot tiem samazināt starpību līdz 13 punktiem.

“Knicks” ar 14 uzvarām 27 spēlēs ir noslīdējusi uz sesto vietu Austrumu konferencē, kamēr “Nuggets” ar 11 panākumiem 27 mačos ir devītie Rietumu konferencē.

Ņujorkas klubs sestdien noslēdza šīs sezonas garāko izbraukuma spēļu sēriju, aizvadot piecus mačus pret Rietumu konferences komandām. Viesošanās Rietumkrastā tika sākta ar divām uzvarām, ar 103:100 pārspējot Sakramento “Kings” un ar 118:112 Losandželosas “Lakers” basketbolistus, bet pēc tam sekoja sāpīgs zaudējums pagarinājumā ar 111:113 pret Fīniksas “Suns”, kā arī neveiksme ar 90:103 pret NBA līderi Goldensteitas “Warriors”.

Nākamo maču “Knicks” aizvadīs otrdien, kad, sākot trīs mājas cīņu sēriju, uzņems Indiānas “Pacers”.