Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis pirmdien guva 14 punktus, bet Ņujorkas “Knicks”, spēlējot bez sava rezultatīvākā vīra Karmelo Entonija, Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā viesos ar 113:105 (20:28, 31:26, 34:38, 28:13) uzvarēja Orlando “Magic” vienību, teicamu sniegumu parādot Ņujorkas kluba rezervistiem.

Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies? 18

Pirmo reizi savā NBA karjerā Porziņģis tika pie uzvaras, kad laukumā nav Entonija, kurš šo spēli izlaida sāpoša ceļgala dēļ. Tas gan netraucēja “Knicks” komandai pārtraukt divu zaudējumu sēriju.

Latvietis, darbojoties centra pozīcijā, nospēlēja 30 minūtes un septiņas sekundes, trāpot sešus no 12 divpunktu metieniem un abus “sodiņus”, bet otro reizi sezonā un pirmo kopš 2.novembra, mačā neizpildot nevienu tālmetienu.

Tāpat Porziņģis izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, bloķēja vienu metienu un pieļāva vienu kļūdu, kā arī nopelnīja četras piezīmes. Laikā, kad Porziņģis bija laukumā, “Knicks” ielaida par deviņiem punktiem vairāk nekā iemeta, kas bija otrs sliktākais rādītājs komandā.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Kortnijs Lī, Lenss Tomass guva 17, bet Villijs Ernangomess 14 punktus. Savukārt “Magic” rindās ar 25 punktiem izcēlās Evans Furnjē, kamēr Ārons Gordons sameta 17 punktus, bet Elfrids Peitons izcēlās ar “triple-double”, jo guva 16 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un izdarīja desmit rezultatīvas piespēles.

“Knicks” uzvaru nodrošināja spēles beigu ceturtdaļā, kurā lieliski nospēlēja vairāki ņujorkiešu rezervisti, tostarp Kails O’Kvins, kurš spēles pēdējā nogrieznī guva 11 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas.

Abas komandas savā starpā tikās otro reizi piecu dienu laikā un “Knicks” izcīnīja otro uzvaru, jo 2.martā arī viesos bija pārāka ar 101:90.

Porziņģis spēli sāka ar diviem netrāpītiem metieniem, bet “Knicks” nokļuva iedzinējos ar 0:11. Arī turpinājumā pārsvars piederēja mājiniekiem, savukārt latvietis pirmos punktus guva tuvojoties ievada ceturtdaļas beigām, realizējot divus soda metienus. “Knicks” tobrīd zaudēja ar 10:22.

Krietni produktīvāks Porziņģis bija spēles otrajā ceturtdaļā, kur viņš vispirms izcēlās ar “slam-dunk”, bet pēc tam ar precīzu pustālo metienu, bet “Knicks” jau bija pietuvojušies līdz viena punkta atstarpei (37:38). Pēc tam viesi arī izvirzījās vadībā, tomēr “Magic” ātri atguva pārsvaru un pēc puslaika Orlando komanda bija priekšā ar 54:51.

Rezultatīvajā trešajā ceturtdaļā latvietis sākumā guva vēl četrus punktus, bet pēc tam tika nomainīts, laukumā atgriežoties vien uz pēdējām četrām minūtēm.

Pirms spēles pēdējā nogriežņa “Knicks” zaudēja ar 85:92, bet tad veica desmit punktu izrāvienu, panākot vadību, kuru vairs neatdeva. Piecas minūtes pirms beigām “Knicks” jau bija priekšā ar 106:96. Zīmīgi, ka ceturtdaļā veicot izrāvienu 23:4, tobrīd laukumā pārsvarā bija Ņujorkas kluba rezerves spēlētāji, kuri pretiniekiem ceturtdaļā ļāva trāpīt tikai trīs no 17 metieniem.

LETA jau ziņoja, ka “Knicks” svētdien mājās ar rezultātu 105:112 zaudēja līgas līderei Goldensteitas “Warriors”, bet Porziņģis aizvadīja vienu no saviem labākajiem mačiem šosezon, izceļoties ar 24 punktiem un 15 bumbām zem groziem.

Ar 26 panākumiem 64 spēlēs “Knicks” komanda joprojām ir Austrumu konferences 12.pozīcijā, kamēr “Magic” ar 23 uzvarām 64 spēlēs ir divas vietas zemāk. No astotajā pozīcijā esošās Detroitas “Pistons” vienības “Knicks” atpaliek par piecām uzvarām.

Nākamajā spēlē “Knicks” trešdien viesos samēros spēkus ar konferencē divas pozīcijas augstāk esošo Milvoki “Bucks”.