Kultūra
Mūzika

VIDEO: Praktiski ieteikumi Dziesmusvētku apmeklētājiem un dalībniekiem0

Foto – Timurs Subhankulovs

Līdz Dziesmu un deju svētkiem palikusas tikai pieca sdienas. Portāls LA.lv publicē informāciju, kas var būtu ļoti noderīga gan apmeklētājiem, gan dalībniekiem.

Noderīga informācija Svētku apmeklētājiem

Ieteikumi

·       Koncertu un pasākumu norises vietās ierodieties savlaicīgi!

·       Esiet pacietīgi! Tik plaši apmeklētos koncertos viss aizņem vairāk laika, piemēram, biļešu un mantu pārbaude, ēdienu un dzērienu iegāde utt.

·       Pret pārējiem izturieties tā, kā jūs vēlētos, lai izturas pret jums! Apsardzes un pārējie svētku nodrošināšanā iesaistītie darbinieki dara savu darbu, viņi nav noskaņoti pret jums. Tāpēc rūpīgi sekojiet viņu norādījumiem!

·       Pirms došanās uz pasākumu jau laikus iepazīstieties ar informāciju par koncertu un izpētiet norises vietas plānu!

·       Norises vietas atstāšana pēc koncerta arī var aizņemt laiku, ierēķiniet arī to!

·       Lietus laikā ieteicams izmantot lietusmēteļus, jo lietussargus pasākumu norises vietās ienest būs aizliegts.

·       Paņemiet līdz skaidru naudu! Ne visās tirdzniecības vietās pasākumu norises laikā būs iespēja norēķināties ar maksājuma kartēm.

·       Ja kas atrasts vai pazaudēts, lūgums vērsies Informācijas centros, kuri darbosies lielākajās svētku norises vietās!

Ierašanās uz koncertiem

Koncertu un pasākumu norises vietās jāierodas savlaicīgi!

Daugavas stadionā – ierašanās no plkst.19:00.

Mežaparka Lielajā estrādē – ierašanās uz Noslēguma koncerta „Zvaigžņu ceļā” ģenerālmēģinājumu 7. jūlijā no plkst. 17.00, uz koncertu 8. jūlijā – no plkst. 16.00

Cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem

Cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem būs speciāls transports nokļūšanai līdz Mežaparka Lielajai estrādei ģenerālmēģinājumā un Noslēguma koncertā. 

Autobuss kursēs no sabiedriskā transporta pieturvietas “Viestura prospekts 97” (2., 11., 19., 24., 58. autobuss, 224. un 300. mikroautobuss) gan pirms koncerta, gan koncerta laikā, gan tam noslēdzoties, līdz Mežaparka Lielajai estrādei un atpakaļ, uz sabiedriskā transporta pieturvietu.


Satiksme

Dziesmu un deju svētku rīkotāji iesaka uz koncertu norises vietām doties ar velosipēdu, kājām vai sabiedrisko transportu, personisko autotransportu novietojot citur pilsētā. Mežaparka Lielās estrādes un Daugavas stadiona tuvumā skatītāju personīgajiem transportlīdzekļiem autostāvvietu nebūs. Īpaši ierīkota apsargājama velonovietne būs Mežaparkā un pie Daugavas stadiona.

Svētku laikā rīdziniekiem jārēķinās ar satiksmes sastrēgumiem un ierobežojumiem, īpaši 1. jūlijā, kad notiks Svētku dalībnieku gājiens.
Aicinām savlaicīgi iepazīties ar satiksmes ierobežojumiem Svētku mājaslapā, Rīgas pašvaldības mājaslapā un sociālo mediju kontos!


Ģimenēm ar bērniem

Dziesmu un deju svētku pasākumos ieeja bērniem līdz 7 gadu vecumam ir bez maksas (ja netiek aizņemta atsevišķa sēdvieta).

Vecākiem, kas plāno ņemt uz pasākumiem bērnus jaunākus par 3 gadiem, lūgums izvērtēt, vai konkrētais pasākums (tā saturs, norises vieta un laiks) ir piemērots bērna vecumam un vai tas nesagādās liekas problēmas bērnam, viņa vecākiem un citiem apmeklētājiem.

Gan Mežaparka Lielajā estrādē, gan Daugavas stadionā drošības un koncerta mākslinieciskā risinājuma dēļ bērnu ratiņus nebūs iespējams novietot ejās. Bet, ja esat nolēmuši apmeklēt šos koncertus ar zīdaiņa vecuma bērniem un doties ar ratiem Mežaparka Lielās estrādes teritorijā, lūgums izvēlēties saliekamos ratiņu modeļus, kas aizņem mazāk vietas un ir novietojami zem sēdvietām. Savukārt, Daugavas stadionā ratus (dažāda modeļa) varēsiet atstāt tribīņu gaiteņos vai pie tribīnēm, netraucējot skatītāju kustībai. Koncerta laikā tos varēs arī novietot velonovietnēs pie Mežaparka Lielās estrādes un Daugavas stadiona, kur tie būs drošībā. Rīkotāji atbildību par personīgām mantām neuzņemas.

Atgādiniet saviem bērniem par drošības pasākumiem un izstāstiet, kur meklēt palīdzību, ja viņš ir apmaldījies. Bērnam vai nu jāzina no galvas vecāku tālruņa numurs, vai jāuzraksta tas uz lapiņas un jāieliek kabatā. Atgādiniet, ka nedrīkst runāt ar aizdomīgiem svešiniekiem, nedrīkst ļaut sevi aiztikt un skarties klāt. Īpaši uzsveriet, lai neiet līdzi un nekur nebrauc kopā ar nepazīstamiem, kā arī neko neņem no svešinieka – pārtiku, priekšmetus, naudu un tml. Palīdzība jāmeklē, vēršoties pie pasākuma rīkotājiem, apsardzes darbiniekiem, informācijas centrā, pie policijas darbiniekiem, mediķiem.


Labāk atstāt mājās

Biļetes otrajā pusē ir virkne piktogrammu, kuras iesakām izpētīt un, nākot uz svētku norisēm, arī ievērot! Svētku norises vietās nedrīkstēs ienest:lietussargus,
ēdienu un dzērienus (izņemot specializēto bērnu pārtiku),šaujamieročus, asus priekšmetus, pirotehniku, lāzerpildspalvas, bīstamas vielas un priekšmetus,
alkoholiskos dzērienus un narkotiskās vielas, dzīvniekus (par servisa suņiem aicinām savlaicīgi informēt Rīkotājus info@dziesmusvetki.lv vai +371 67228985) liela izmēra somas (mantu apskate var aizņemt ilgu laiku, veidojot rindas),skeitborda dēļus un citus aktīvā sporta piederumus, foto, video aparatūras statīvus un pašbildēšanas statīvus/selfijstikus.

Biļešu reversā piktogramma norāda uz pilnīgu aizliegumu ienest fotokameras. Neraugoties uz to, Svētku rīkotājs atļauj ienest brīvdabas pasākumos visa veida foto un video tehniku, kā arī fotografēt un filmēt no sēdvietām, netraucējot apkārtējiem skatītājiem.


Datu drošība

Dziesmu un deju svētki ir publisks pasākums, tādēļ žurnālistiem nav jāsaņem dalībnieku piekrišana, lai viņus filmētu un fotografētu – visi, kas ir svētkos, var būt redzami gan televīzijas pārraidēs, gan drukātajos medijos.

Privātpersonas pašu uzņemtās fotogrāfijas drīkst ievietot sociālajos tīklos pat tad, ja tajās redzami citi cilvēki. Ja kādam, kas redzams fotogrāfijā, nepatiks, ka viņa attēls apskatāms publiski, viņš varēs lūgt savu seju tajā paslēpt vai fotogrāfiju izdzēst.
Ja atrodat citas personas dokumentus, aicinām ziņot svētku organizatoriem vai dokumentu izdevējiem, nevis meklēt to īpašnieku ar sociālo tīklu starpniecību.


Uzziņu tālrunis

Dziesmu un deju svētku uzziņas apmeklētājiem pa LMT bezmaksas informatīvo tālruni: 80768076

Droniem – nē

Jebkurš dalībnieks vai skatītājs drīkst gan filmēt, gan fotografēt svētku norisi (bez statīviem), vienīgais ierobežojums – ne svētku gājienā, ne koncertos nedrīkstēs izmantot bezpilota lidaparātus jeb dronus. No 30. jūnija līdz 9. jūnijam Rīgā būs noteikta bezpilota lidaparātu lidojumu aizlieguma zona, ko stingri uzraudzīs. Svētku norisi no augšas filmēs tikai organizatoru bezpilota lidaparāts, no kura iegūtais materials būs izmantojams bez autortiesību ierobežojumiem.

Foto / video

Biļešu reversā piktogramma norāda uz pilnīgu aizliegumu ienest fotokameras. Neraugoties uz to, Svētku rīkotājs atļauj ienest brīvdabas pasākumos visa veida foto un video tehniku, kā arī fotografēt un filmēt no sēdvietām, netraucējot apkārtējiem skatītājiem.

Video skatītājiem:https://youtu.be/uyDTcxEL1M4

Noderīga informācija svētku dalībniekiem

Dalībnieka karte

Svētku dalībnieka karte ir gan dalībnieka identifikācijas dokuments, gan dalībnieka ikdienas neatņemama sastāvdaļa. Ar karti varēs: no 30. jūnija līdz 9. jūlijam bez maksas izmantot Rīgas sabiedrisko transportu (iekāpjot transporta līdzeklī, karte ir jāvalidē), no 30. jūnija līdz 9. jūlijam bez maksas braukt vilcienā Rīgā un Pierīgā, A un B zonā (braukšanas biļeti Svētku dalībnieks var saņemt jebkurā AS „Pasažieru vilciens” biļešu tirdzniecības kasē un/vai vilcienā pie konduktora kontroliera, uzrādot Svētku dalībnieka karti), saņemt ēdināšanas pakalpojumus Svētku norises vietās, iekļūt mēģinājumu un koncertu norises vietā.

Ja esi pazaudējis savu vai atradis kāda cita Svētku dalībnieka karti, dodies uz tuvāko Svētku informācijas centru. Saņemt izgatavotās kartes varēs Elektrum olimpiskajā centrā, Grostonas ielā 6B no pulksten 7.00 līdz 19.00.

Uzrādot Svētku dalībnieka karti, esi laipni aicināts bez maksas:apmeklēt Svētku Noslēguma koncertu „Zvaigžņu ceļā”,svētku nedēļas laikā apmeklēt tautas lietišķās mākslas izstādi „Radītprieks” izstāžu zālē „Rīgas Mākslas telpa”, apmeklēt Dziesmusvētku pasākumus Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā,apmeklēt izstādi „Latvijas gadsimts” Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (Brīvības bulvārī 32),apmeklēt Latvijas Dabas muzeja pastāvīgo ekspozīciju.

Informācijas centri

Svētku informācijas centros varēs iegūt informāciju par svētku norisi kopumā, kā arī par konkrētām norises vietām (kad, cikos, kur kas notiek, kā attiecīgajā vietā nokļūt, kādi ir rīkotāju lūgumi konkrēto pasākumu apmeklētājiem, dalībniekiem u.tml.), informāciju par konkrētiem pasākumiem. Ja svētku norises vietās būs kas pazaudēts vai atrasts, tad info centrs būs tā vieta, kur vērsties abos gadījumos. Informācijas centros varēs iegūt arī drukātās svētku programmas.


9. jūlijs – brīvdiena visiem

Saskaņā ar Likumu par „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” diena pēc Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta ir oficiālā brīvdiena visā valstī. Šogad šī diena ir pirmdiena, 9.jūlijs.

Ēdiens un dzēriens

Svētku norises vietās mēģinājumu laikā dalībnieki varēs ienest arī savu ēdienu un bezalkoholiskos dzērienus. Pārtikas veterinārā dienesta ieteikumi pārtikai, kas tiks ņemta līdzi.

1. Izvēlēties ēdienus, kuriem nav nepieciešama īpaša uzglabāšanas temperatūra (nav jāuzglabā aukstumā).
2. Ja tomēr ēdienus pagatavo no produktiem, kuri ātri bojājas vai zaudē savu ārējo izskatu, tad tos nepieciešams uzglabāt +4° – +2° C temperatūrā (aukstuma somā) un jāapēd 2 stundu laikā.
3. Gatavos ēdienus jāievieto tīros, slēgtos traukos.
4. Atvērtus sulas iepakojumus censties izlietot pēc iespējas ātrāk.
5. Augļus, ogas, dārzeņus pirms ēšanas vienmēr rūpīgi nomazgāt.
6. Pirms ēšanas rūpīgi nomazgāt rokas. Ja nav pieejams ūdens un ziepes, jāizmanto mitrās salvetes.


Dati – drošībā

Lai nodrošinātu drošu, likumam, svētku dalībnieku un pārējās sabiedrības interesēm atbilstošu Svētku norisi, tiek veikta Svētku dalībnieku personas datu apstrāde. Visi dalībnieku personīgie dati tiks neatgriezeniski dzēsti no reģistrācijas sistēmas līdz 2018. gada 30. augustam.

Pasākuma norise tiks fiksēta audio, audiovizuālā un fotogrāfiju veidā, pamatojoties uz Dziesmu un deju svētku likumu un leģitīmu interesi, ar nolūku popularizēt svētkus, atspoguļot to norisi, veidojot nemateriālās kultūras mantojumu. Iegūtais materiāls neierobežotu laiku tiks saglabāts un publiskots iepriekš norādītajam nolūkam.


Šķirosim atkritumus!

Svētku dalībniekus aicināti izturēties atbildīgi pret apkārtējo vidu. Uzņēmums „Eco Baltija Vide” lielākajās norises vietās – Skonto stadionā, Daugavas stadionā un Mežaparka Lielajā estrādē – izvietos 280 konteinerus šķirotajiem atkritumiem un 290 konteinerius sadzīves atkritumiem.

Konteineri šķirotajiem atkritumiem paredzēti tīram un saplacinātam iepakojumam – PET pudelēm, kartonam, papīram u.c.

Konteineri sadzīves atkritumiem paredzēti slapjam, netīram papīram, pārtikas plēvēm, ēdiena atliekām, bioloģiskiem atkritumiem uc.
Par atkritumu šķirošanas pamatprincipiem atgādinās īpašs šķiroto atkritumu konteineru noformējums.

Lietotne

Dziesmu un Deju svētku mobilā lietotne „Svētki”, kuru izstrādāja informācijas tehnoloģiju uzņēmums „Squalio”, dalībnieka  individuālais palīgs un plānotājs svētkos. Tajā būs pieejama visa nepieciešamā informācija: mēģinājumu laiki un vietas, naktsmītnes un maltītes, svētku koncerti un daudz kas cits. Lietotnē varēsi pārskatīt kopējās svētku aktualitātes, uzzināt interesantus faktus par svētkiem un tuvākos notikumus.

Dziesmu un Deju svētku lietotne ir bezmaksas, un tā piemērota Android un iOS platformām.

Svarīgi! Ja nebūsiet reģistrējies kā svētku dalībnieks, lietotnē redzēsiet tikai visiem, arī apmeklētājiem, pieejamo kopējo informāciju par svētkiem, nevis tieši tev pielāgotu informāciju!
Lietotne būs pieejama no 29. jūnija.

Video dalībniekiem: https://youtu.be/hb3bCmChb1Q

LA.lv