Dabā
Medības

VIDEO. Ragu meklētāji ar džipiem nekaunīgi izdangā zemnieku tīrumus0

Ekrānuzņēmums no LNT raidījuma “900 sekundes” video.

Latvijā novērojams ragu meklēšanas un vākšanas bums, – tā par notiekošo aļņu un briežu ragu tirdzniecību izsakās Latvijas Mednieku savienības vadītājs Jānis Baumanis. Pats fakts, ka daudzi lauku iedzīvotāji gūst papildu ienākumus, meklējot briežu un aļņu nomestos ragus, ir ļoti labs. Diemžēl daudzo godprātīgo ragu vācēju pulkā esot vairāki bezkaunīgi un pat noziedzīgi ragu meklētāji, vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

“Daļa šo te meklētāju nekaunīgi brauc pa zemnieku tīrumiem ar džipiem, kvadricikliem un citu tehniku. Tiek iebrauktas dziļas rises, atstātas pēdas, bet pārmetumus pēc tam saņem mednieki, it kā viņi būtu braukuši un izbraukājuši laukus, kaut gan mednieki tur varbūt pat tuvumā nav bijuši,” tā intervijā raidījumam uzsver Latvijas Mednieku savienības vadītājs  Jānis Baumanis.

Viņš arī piebilst vēl vienu lietu, par ko medniekiem būtu jāuztraucas, proti, kamēr cilvēki vāc ragus, nav nekādu problēmu. Taču ir cilvēki, kuriem ir vieglāk piesavināties citu savāktos ragus. Tiekot uzlauztas mednieku mājas, mednieku atpūtas vietas, lai zagtu šos te ragus.

Kā norāda ragu vācēji Latvijā, tad pie mums pēc ragiem brauc daudzi lietuvieši. Kaimiņi bieži vien izmanto tehniku, lai īsā laikā, tā teikt, “izķemmētu” iespējami lielāku teritoriju, un viņi, iespējams, izbraukā zemnieku laukus.

Baumanis iesaka reģistrēt ragus, tad būtu skaidrs, ka tie ir piederējuši nomedītam dzīvniekam.

LA.lv