“Daugavpils” uzbrukuma līderis Vugars Askerovs.

“Optibet” Latvijas futbola virslīgā trešdien jau piekto uzvaru piecās spēlēs izcīnīja “RFS” vienība, kamēr “Daugavpils” sagādāja pārsteigumu, jo atņēma punktus “Ventspilij”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

“RFS” viesos ar 2:0 (2:0) pārspēja sezonas sākumā pārsteigumus sarūpējušo “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” komandu, tai sagādājot pirmo neveiksmi sezonā, kamēr “Daugavpils” viesos ar valsts vicečempioni “Ventspili” cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1).

Valmierā notikušajā duelī uzvarētājiem vārtus guva Aleksandrs Solovjovs un Tomāšs Šimkovičs.

Pirmie vārti tika gūti 18.minūtē, kad pēc Gļeba Kļuškina centrējuma soda laukumā Solovjovs sita spēcīga ar galvu un pārspēja mājinieku vārtsargu. Astoņas minūtes vēlāk otro bumbu valmieriešu vārtos ieraidīja Austrijas pussargs Šimkovičs, kurš pēc Sedrika Kuadio piespēles noslēdza ātru pretuzbrukumu.

Mača turpinājumā Valmieras futbolisti spēlēja aktīvi un veidoja uzbrukumus, taču nevienu no tiem neizdevās noslēgt ar precīzu sitienu vārtos, “RFS” komandai svinot uzvaru ar 2:0.

“RFS” šosezon uzvarējusi visās piecās spēlēs, atrodoties kopvērtējuma vadībā, kamēr Valmieras klubs sezonu sāka ar divām uzvarām un vienu neizšķirtu, kas pirms šīs kārtas ļāva atrasties pirmajā trijniekā.

“Daugavpils” atspēlējas un notur neizšķirtu

Ventspilī aizvadītajā mačā mājinieki jau piektajā minūtē izvirzījās vadībā, kad pēc Eduarda Tīdenberga izveidota uzbrukuma Tosina Aijeguna piespēli no labās malas saņēma Žoalisons Santuss Oliveira, brazīlietim raidot bumbu tīklā. Tiesa, 22.minūtē “Daugavpils” panāca neizšķirtu, pēc Maksima Toņiševa izpildītā soda sitiena pretinieku aizsargus apsteidzot Vugaram Askerovam, kurš bija precīzs sitot ar galvu.

Otrajā puslaikā cīņa uz spēles beigām kļuva arvien sīvāka. Pamatlaika pēdējās minūtēs vairākas izdevības un stūra sitieni pie viesu vārtiem bija “Ventspils” futbolistiem, savukārt kompensācijas laika priekšpēdējā minūtē pēc izgājiena pret pretinieku vārtiem Toņiševa sisto bumbu atvairīja Ivans Baturins.

“Ventspils” komanda trešdien aizvadīja pirmo spēli uz sava dabīgā seguma laukuma.

Virslīgas piektās kārtas izspēle sākās otrdien, kad “Jelgava” viesos ar 2:1 apspēlēja Jūrmalas “Spartaku”, bet “Liepāja” savu skatītāju priekšā ar 2:1 apspēlēja “Metta” futbolistus.

Piekto kārtu izlaiž čempiones “Riga” futbolisti.

Ar piecās spēlēs gūtiem 15 punktiem virslīgas vadībā šobrīd ir “RFS”, kam ar deviņiem punktiem četrās cīņās seko “Riga”, tālāk ar astoņiem punktiem seko “Ventspils”, bet septiņus punktus guvusi “Valmiera Glass”/ViA. Piektā ar sešiem punktiem četros mačos ir “Liepāja”, kamēr sešus punktus piecās cīņās guvusi “Jelgava”, četri punkti ir “Daugavpilij”, bet trīs punkti ir Spartaks” komandai. Savukārt “Metta” ir bešā.